سایپا در حال تدارک جایگزینی برای پراید وانت

وانت جدید سایپا را ببینید + تصویر

نویسنده: محمدعلی ملاعبداللهی پنج شنبه، 24 تیر 1400
اتومبیل فارسی - طرحی از وانت جدید سایپا اتومبیل فارسی - طرحی از وانت جدید سایپا

 

سایپا ویدیویی از بازدید رستم قاسمی از خطوط تولید و مرکز تحقیقات این شرکت منتشر کرده که در بخش‌هایی از آن محصول جدید این شرکت که در سگمنت Coupe Utility قرار دارد، دیده می‌شود. پروژه‌ای که هر چند در تصاویر منتشر شده به نظر می‌رسد مانند بسیاری از پروژه‌های دیگر به این زودی‌ها نباید منتظر آن بود، اما وعده‌های مربوط به آن نشان می‌دهد عرضه آن چندان دور نیست.


سال گذشته جواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا در مجمع سالانه این شرکت پس از اعلام توقف تولید پراید اعلام کرد نسخه وانت این خودرو تا زمان معرفی جایگزین آن در سال 1400 ادامه خواهد داشت.


پس از آن نیز مجید باقری، قائم مقام مدیرعامل سایپا در خصوص این پروژه به خبرنگار اتومبیل فارسی گفته بود، پیکاپ جدید این شرکت بر پایه پلتفرم کشیده شده پراید طراحی شده و فضای کابین بیشتری نسبت به سایپا 151 دارد.


حالا در تصاویری که از ویدیو منتشر شده از سوی سایپا به دست آمده، می‌توان دید که درها، ستون A و شیشه جلوی این خودرو با محصولات پلتفرم X200 سایپا مشترک است و یک لچکی کوچک پشت ستون B این خودرو قرار دارد که موجب می‌شود فضای پشت صندلی‌ها بزرگ‌تر و کابین راحت‌تری نسبت به سایپا 151 داشته باشد. این سبک از طراحی را می‌توان در خودروهایی مانند نسخه پیکاپ تندر 90، فیات استرادا و پژو هوگار نیز مشاهده کرد.


خودروهایی که در کلاس Coupe Utility قرار می‌گیرند، در واقع سدان‌هایی هستند که برای حمل بارهای کوچک درون شهر یا فضاهای کارگاهی مناسب‌سازی شده‌اند. این خودروها معمولا دارای دو در هستند و فضای بار آن‌ها بر خلاف وانت‌های دیگر با بدنه یکپارچه است. با این حال از سال 2000 به این دسته خودروها پیکاپ هم گفته می‌شود.


از دیگر ویژگی‌های طراحی وانت جدید سایپا می توان به دستگیره‌های آسان بازشو (ایزی اوپن)، روف رک و محافظ‌های پلاستیکی که ظاهرا دورتادور خودرو را پوشانده اشاره کرد.


وانت جدید سایپا احتمالا مانند دیگر خودروهای پلتفرم X200، به موتور 1.5 لیتری 8 سوپاپ تنفس طبیعی M15 مجهز شده که توان تولید 87 اسب بخار  و 128 نیوتن متر را دارد.


طرحی که مشاهده می‌کنید، توسط تیم اتومبیل فارسی و بر مبنای تصاویری است که از ویدیوی منتشر شده از سوی سایپا تهیه شده و احتمالا بخش‌هایی از آن با نمونه نهایی وانت جدید سایپا متفاوت است.

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

oilpack

AutomobileFarsi NewArrizo5T

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection