شبکه‌های اجتماعی

تصویب افزایش ۴۵۰ درصدی سرمایه سایپا در مجمع سهامداران
Automobile Farsi - Saipa Logo
روتیتر

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت ایرانی تولید اتومبیل، سایپا، امروز چهارشنبه، ۲۸ اسفند با حضور بیش از ۷۴ درصد از سهامداران برگزار شد و سهامداران با افزایش ۴۵۰ درصدی سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی‌ها موافقت کردند.

به گزارش سایپانیوز، افزایش سرمایه ۴۵۰ درصدی شرکت سایپا از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت در دستور کار قرار گرفت و با تائید اکثر سهامداران و با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار به تصویب رسید.
در این مجمع، سهامداران به افزایش سرمایه نزدیک به ۴۵۰ درصدی سایپا رای دادند، به این ترتیب سرمایه ثبت شده این شرکت از ۳۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به ۱۹۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این مجمع گزارشی مختصر از عملکرد سایپا در سال ۹۸ ارائه کرد و گفت: با وجود اینکه سال ۹۸ به طور کامل تحت تاثیر تحریم ها قرار داشتیم اما عملکرد تولیدی ما با سال ۹۷ برابری می کرد و موفق شدیم در سال سپری شده با تولید ۴۱۵ هزار دستگاه انواع محصولات، به خودروساز اول کشور تبدیل شویم.
مهندس سیدجواد سلیمانی به فروش و تحویل ۴۳۵ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۸ نیز اشاره کرد و افزود: در بهمن ماه سال ۹۷ تعداد ۵۴۰ هزار تعهد فروش در گروه خودروسازی سایپا وجود داشت که این تعداد امروز به کمتر از ۳۰۰ هزار دستگاه رسیده است.
سلیمانی تعهدات معوق گروه سایپا در پایان سال ۹۸ را کمتر از ۱۴۰ هزار دستگاه خودرو اعلام کرد و افزود: با برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌کنیم تعهدات معوق سایپا تا پایان تیرماه ۹۹ به صفر برسد.
مدیرعامل سایپا از ورود سه خودرو جدید به سبد محصولات این گروه خودروسازی در سال ۹۹ خبر داد و افزود: برای سال ۹۹ تولید ۵۲۰ هزار دستگاه انواع محصولات را پیش‌بینی و هدف‌گذاری کرده ایم که در این بین، دو مدل جدید از کوییک۹۹ و ساینا۹۹ به همراه "شاهین" خودروهای تازه وارد به خانواده محصولات ما خواهند بود.
در این مجمع، رئیس هیات مدیره سایپا که براساس ماده ۱۰۱ اصلاحیه قانون تجارت ریاست مجمع را به عهده داشت، به تلاش های صورت گرفته در یکسال گذشته در سایپا اشاره کرد و گفت: با وجود شرایط دشوار ناشی از تحریم های بین المللی و برخی محدودیت های داخلی و اقتصادی، سایپا یکی از سال های موفق خود را سپری کرد.
معصوم نجفیان افزود: دستاوردهای یکسال اخیر سایپا در حوزه های مختلف تولید، فروش، کیفیت و انضباط مالی نتیجه تلاش مجموعه مدیران و همراهی کارکنان بوده و زحمات مهندس سلیمانی برای خروج این شرکت از بحران، در تاریخ صنعت خودرو ماندگار خواهد بود.
در ادامه گزارش های معاون اقتصادی، نماینده حسابرس و بازرس قانونی شرکت و توضیحات معاون مالی سایپا ارائه و مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار برای افزایش سرمایه شرکت سایپا از محل تجدید ارزیابی ها نیز قرائت شد.
گفتنی است مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت ایرانی تولید اتومبیل، سایپا با حضور سهامداران حقوقی با مجموع بیش ۷۴ درصد از سهم شرکت برگزار شد و سهامداران حقیقی نیز با هدف حفظ سلامتی و مقابله با شیوع ویروس کرونا، برگزاری این مجمع را به صورت آنلاین و زنده در سایت رسمی گروه و سایر بسترهای اعلام‌شده مشاهده کردند.

نظر دهید