شبکه‌های اجتماعی

کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت خودرو در بازار + قیمت‌های جدید
اتومبیل فارسی - قیمت خودرو در بازار

رکود کامل بازار به دنبال تعطیلات کرونایی

 

بررسی‌ها از بازار خودرو حاکی از کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی در سه هفته اخیر است.

به گزارش پایگاه خبری اتومبیل فارسی به نقل از ایرنا، به دنبال تعطیلات دو هفته‌ای و اعمال محدودیت‌های کرونایی، بازار خودرو که روزهای کم رمقی را پشت سر می‌گذاشت این روزها در رکود کامل فرو رفته است. بررسی‌ها حاکی از تعطیلی اکثر نمایشگاه‌های خودروی پایتخت است و به گفته فعالان بازار خودرو، خرید و فروش در این ایام تقریباً به صفر رسیده زیرا در صورت خرید خودرو، افراد با تعطیلی مراکز تعویض پلاک و همچنین محدودیت در انتقال سند مواجه خواهند بود.

با این حال بررسی قیمت‌ها در فضای مجازی و آگهی‌های فروش در روز جاری، نسبت به ۲۰ روز گذشته افت ۲۰ تا ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد که این کاهش در مورد خودروهای خارجی شدیدتر است.

قیمت هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افت محسوس نسبت به ۲۰ روز گذشته به حدود ۱۷۶ میلیون تومان، هر دستگاه سمند LX به ۱۶۹ میلیون تومان، پژو 405 GLX به ۱۶۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۲۴۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار به ۲۴۰ میلیون تومان و پژو پارس LX به ۱۹۳ میلیون تومان رسیده است.

کارشناسان معتقدند با این شرایط فروشندگان به صف شده‌اند، اما خریداران همچنان امیدوار به افت بیشتر قیمت‌ها از خرید دست کشیده‌اند.رده است. همچنین در دسته خارجی‌ها بررسی قیمت‌ها در برندهای کیا، هیوندایی و تویوتا در بسیاری موارد افت تا ۳۵ درصدی قیمت‌ها را نشان می‌دهد.

 

 

نظر دهید


در همین زمینه