شبکه‌های اجتماعی

داستان خودروهای چهار رنگ فولکس واگن
Automobile Farsi - 2021 VW Polo Harlekin one-off

فولکس واگن هلند 25 سالگی پولو هارلکین را گرامی‌ داشت

 

حدود 25 سال پیش فولکس‌واگن پولو هارلکین (Harlekin) برای نخستین بار به نمایش درآمد و حالا برای بزرگداشت معرفی این خودرو و نمایش این که در این مدت تکنولوژی، راحتی و ایمنی محصولات فولکس واگن چقدر بهبود یافته، فولکس واگن هلند یک نسخه از پولو 2021 را با ویژگی‌ها و رنگ آمیزی پولو هارلکین معرفی کرده است.


از نسخه اصلی فولکس واگن پولو هارلکین 3806 دستگاه تولید شد، اما از نسخه 2021 آن که توسط شعبه هلند فولکس واگن ساخته شده، تنها یک دستگاه تولید شده و قرار نیست وارد مرحله تولید انبوه شود. رنگ بندی نسخه جدید درست همانند پولو هارلکین اصلی است و از چهار رنگ آبی شاگال، زرد گینستر، سبز پسته‌ای و قرمز تورنادو در بدنه آن استفاده شده است.


بعد از خواندن این ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که رنگ اصلی پولو هارلکین چه بوده و یا این که دلیل این تنوع رنگ در بدنه آن چیست و جوای ممکن است کمی عمیق‌تر از چیزی باشد که به آن فکر می‌کنید.
این ایده نخستین بار در سال 1964 و برای تبلیغ یک بیتل رنگارنگ شکل گرفت. پیام اصلی این آگهی این بود که چطور می‌توان قطعه‌های مربوط به بیتل‌های تولید شده در سال‌های گوناگون را به سادگی با یکدیگر تعویض کرد و برای نمایش این موضوع از بیتل‌هایی با رنگ‌های گوناگون استفاده شد.


به سال 1994 برمی‌گردیم، زمانی فولکس واگن متود جدید تولید خود را با نام «Baukasten system» معرفی کرد. این متود از چهار بلوک ساختمانی تشکل شده بود _ قوای محرکه، تجهیزات، آپشن‌ها و رنگ_ که با این روش تولید پولو با سلیقه دقیق مشتری آسان‌تر بود. برای تجسم این چهار ساختمان، فولکس واگن از چهار کد رنگی متفاوت استفاده کرد. آبی برای قوای محرکه، زرد برای تجهیزات، قرمز برای آپشن‌ها و سبز برای رنگ‌ها.
برای این که زبان کدها بیشتر قابل تجسم باشد، فولکس واگن بیست دستگاه پولو را با این رنگ بندی بدنه با اهداف تبلیغاتی به نمایشگاه‌های خود فرستاد و ناخواسته تبلیغ معروف بیتل را بازآفرینی کرد. پس از آن بسیاری از مشتری‌ها، این رنگبندی پولو را پسندیدند و فولکس واگن تصمیم گرفت آن را به یک مدل تولیدی تبدیل کند.


بنابراین در سال 1995، هزار دستگاه پولوی چهار رنگ با نام هارلکین تولید شد. اینجا جایی است پاسخ این سوال که رنگ واقعی این خودروها چیست مشخص می‌شود. برای تولید یک هارلکین، فولکس واگن باید چهار پولوی معمولی با رنگ آبی، زرد، قرمز و سبز تولید می‌کرد. سپس پنل‌های بدنه آن‌ها با یکدیگر تعویض می‌شد.


به عنوان یک مشتری، شما می‌توانستید یک پولو هارلکین را سفارش دهید، اما نمی‌توانستید انتخاب کنید که رنگ اصلی خودروتان چه باشد و باید منتظر می‌ماندید تا ببیند کدام ترکیب رنگی پنل‌ها نصیب شما می‌شود و رنگ اصلی خودروتان کدام است. هزار دستگاه اول پولو هارلکین با یک دسته کلید که شماره خودرو روی آن بود و یک گواهی به مشتری‌ها تحویل داده شد.

 

 

نظر دهید


در همین زمینه