پس از عرضه نسخه پرفورمنس نتا S

نسخه ساده نتا S در چین معرفی شد

نویسنده: اشکان آثار پنج شنبه، 13 مرداد 1401
اتومبیل فارسی - نتا s اتومبیل فارسی - نتا s

 

نتا s اولین بار در نمایشگاه خودرو شانگهای 2021 به صورت کانسپت به دنیا معرفی شد. پس از نمایش نسخه کانسپت، چندین فیس لیفت و تغییر در آن خودرو صورت گرفت تا بهترین طراحی ظاهری بر روی این خودرو بنشیند.

 

نتا اس یک سدان فست‌بک سایز متوسط برقی است که توسط کمپانی Hozon Auto تحت برند نتا ( نژا در چین ) تولید می‌شود. نمای جلو به واسطه چراغ‌های LED نازک روز و استایل X مانند بسیار تهاجمی و زیبا به نظر می‌رسد. مانند دیگر خودروهای روز بازار، نتا S نیز از چراغ‌های اصلی بر روی سپر استفاده می‌کند که کوچکتر از حالت عادی به نظر می‌رسد. نمای عقب خطوط تیز و شکسته بیشتری دارد و به لطف چراغ‌های LED متصل به هم و اسپویلر یکپارچه با درب صندوق از سادگی خارج شده است.

 

از نظر ابعاد نتا اس 4980 میلیمتر طول، 1980 میلیمتر عرض و 1450 میلیمتر ارتفاع دارد. فاصله بین دو محور 2980 میلیمتر عنوان شده که نوید فضای سر، شانه و پا خوبی را به سرنشینان می‌دهد. این خودرو در سه رنگ عرضه خواهد شد اما نکته جذاب آن قطعا فرم باز شدن درب‌های قیچی مانند آن است که برای یک سدان فاکتور عجیب و جذابی خواهد بود.

 

داخل خودرو  نتا S یک نمایشگر 17.6 اینچ عمودی اطلاعات و سرگرمی وجود دارد و یک نمایشگر 12.3 اینچ دیگر روی داشبورد و رو به رو سرنشین جلو نصب شده است. یک نمایشگر دیجیتال پشت فرمان نیز برای این خودرو تعبیه شده که اطلاعاتی از اندازه آن منتشر نکرده‌اند. اما این تمام ماجرا نیست زیرا یک هدآپ دیسپلی با تکنولوژی واقعیت افزوده موسوم به (AR-HUD) بر روی این خودرو نصب شده که اطلاعات مربوط به راننده، اطلاعات نویگیشن و سیستم صوتی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. سیستم صوتی این خودرو دارای 21 بلندگو با کیفیت است که در اتاق جاسازی شده‌اند.

 

دو قوای محرکه برای خودرو نتا S در نظر گرفته شده است که شامل تمام برقی و نسخه اکسندد می‌شود. در نسخه اکستندد رنج مسافت به کمک پیشرانه درون سوز به 1160 کیلومتر می‌رسد اما اگر آن را تنها در حالت برق استفاده کنند تنها 310 کیلومتر توان پیمایش دارد.

 

نسخه تمام برقی سه حالت مختلف خواهد داشت. نسخه دیفرانسیل عقب می‌تواند مسافت 715 کیلومتر، نسخه چهارچرخ محرک 650 کیلومتر و نسخه استاندارد رنج مسافت 520 کیلومتر را با یکبار شارژ بپیماید. از نظر میزان خروجی نیز نسخه چهارچرخ محرک 455 اسب‌بخار قدرت و 620 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که قدرتمندترین نسخه نتا s لقب می‌گیرد.

 

این شرکت در سال 2018 تاسیس شد و در سبد محصولات خود نتا V و نتا U را دارد. جالب است بدانید این شرکت ماه گذشته نسخه پرفورمنس و قدرتمند‌تر نتا s را قبل از نسخه استاندارد معرفی کرده است. قیمت این خودرو در چین مابین 29.600 تا 50.300 دلار قرار می‌گیرد و انتظار می‌رود تا با رقبایی همچون تسلا مدل 3، Leapmotor C01, XPeng P7, BYD Seal به مبارزه بپردازد. تحویل این خودرو سه ماهه چهارم سال جاری خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

14010204

Gif automobile Farsi 325 90

MVM 14010209

300x100 px gif

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection