شبکه‌های اجتماعی

اتومبیل فارسی - هیوندای سوناتا
فیس لیفت نسل هشتم

 

بر خلاف بیشتر خودروسازها، هیوندای زود به زود مدل‌های خود را به روز می‌کند. این روند همچنان ادامه دارد و حالا پس از گذشت 3 سال؛ کره‌ای‌ها فیس‌لیفت سوناتا را معرفی کردند. این خودرو از نظر طراحی پیشرفت بسیار چشمگیری داشته تا شبیه به دیگر محصولات این شرکت شود.


نمای رو به روی هیوندای سوناتا بیشترین تغییر را به خود دیده و حالا به واسطه نوار نورانی یک تکه که پیش‌تر آن را در استاریا، ورنا جدید، کونا و گرنجور دیده‌ایم، سپر و جلوپنجره شش ضلعی ترکیب شده با خطوط تیز و چراغ‌های قرار گرفته روی سپر نمایی کاملا تهاجمی پیدا کرده است. نمای عقب فرم یکسانی با نمونه قبل فیس‌لیفت دارد اما در جزئیاتی مانند طراحی چراغ‌ها که حالا در یک قاب سیاه رنگ قرار گرفته‌اند، سپر جدید، تغییر موقعیت لوگو و خروجی‌های اگزوز کاملا با یکدیگر متفات هستند. نمای جانبی هیوندای سوناتا تغییر آنچنانی نداشته و تنها رینگ‌های 19 اینچ آلیاژی با طرح جدید این نما را به روز می‌کند.کابین هیوندای سوناتا نیز به صورت کلی تغییر داده شده و حالا به عنوان اولین هیوندای از دو نمایشگر 12.3 اینچ خمیده متصل BMW's iDrive 8 بهره می‌برد. بر خلاف ب‌ام‌و، وجود این نمایشگر‌ها باعث حذف تنظیمات سیستم تهویه مطبوع نشده و تنها از حالت فیزیکی به لمسی تغییر شکل داده‌اند. دریچه‌های تهویه مطبوع در هیوندای سوناتا از حالت جداگانه به یکپارچه و همینطور فرمان از حالت چهار پایه به سه پایه تبدیل شده‌اند. در نسخه پیش از فیس‌لیفت، دنده‌ها توسط دکمه‌ها انجام می‌شد اما در این نمونه، سلکتور دنده به ستون فرمان تغییر مکان داده است.


مشخصات فنی نسخه فیس لیفت سوناتا منتشر نشده اما انتظار می‌رود تا هیوندای تغییری در قوای محرکه ایجاد نکند و همان پیشرانه‌های چهارسیلندر 2.5 لیتر تنفس طبیعی با 191 اسب‌بخار قدرت، پیشرانه 4 سیلندر 1.6 لیتر توربو با 180 اسب‌بخار قدرت به کار خود ادامه دهند. نسخه N-Line نیز پیشرانه 2.5 لیتر توربو 290 اسب‌بخار خود را حفظ خواهد کرد. امکان دارد در آینده نسخه هایبرید نیز عرضه شود.


فیس لیفت سوناتا در نمایشگاه سئول به صورت رسمی رونمایی خواهد شد و تا انتهای سال به ایالات متحده خواهد رسید.

 

 

نظر دهید


در همین زمینه