شبکه‌های اجتماعی

تیارا، کراس‌اوور جدید مکث موتور رونمایی شد
اتومبیل فارسی - مکث موتور تیارا

بزرگ‌ترین کراس‌اوور بازار 

 

مدت زیادی از رونمایی بال آسیایی ماموت خودرو به نام مکث‌ موتور نمی‌گذرد و این شرکت پس از معرفی و عرضه پیکاپ کلوت، اینبار به سراغ یک کراس اوور رفته است. کراس‌اووری که امروز در چهارمین نمایشگاه خودروی تهران رونمایی شد و قرار است با نام تیارا وارد بازار شود.

 

مکث‌ تیارا یک کراس‌اوور بزرگ با گنجایش 7 سرنشین با ترکیب 2-3-2 است. البته در بازار چین نسخه‌ 5 سرنشین آن نیز تولید می‌شود. مکث تیارا، دارای طول، عرض و ارتفاع 4788، 1875 و 1730 میلی‌متر است و فاصله بین دو محور آن 2815 میلی‌متر است. برای این که ابعاد این خودرو را تصور کنید، کافی است بدانید که از فونیکس تیگو 8 پرو بزرگ‌تر است. 

 

برای مکث‌ تیارا یک موتور بنزینی توربوشارژ در نظر گرفته شده است که حجم دقیق آن 1499 سی‌سی است و با کد TLE4G15D شناخته می‌شود. این موتور توان تولید 155 اسب بخار قدرت و 215 نیوتن‌متر گشتاور را دارد. نیروی تولید شده توسط این موتور به واسطه یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود و با وجود وزن 1610 کیلوگرمی، مصرف سوختی حدود 7.5 لیتر در صد کیلومتر را ارائه می‌دهد. این میزان در نسخه 6 سرعته دنده‌ای به 7.2 لیتر کاهش می‌یابد.

  

از مهم‌ترین امکانات مکث‌ تیارا می‌توان به نمایشگر 12.3 اینچی به جای صفحه کیلومترهای سنتی و یک نمایشگر 10.25 اینچی در مرکز داشبورد برای اطلاعات سرگرمی اشاره کرد. پوشش چرمی صندلی‌ها، سانروف پانوراما، استارت دکمه‌ای، ترمز پارک برقی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، دوربین 360 درجه، سیستم پایش فشار باد تایرها، کروز کنترل، حالت رانندگی اسپرت، رینگ‌های 17 یا 18 اینچی آلیاژ آلومینیومی، سیستم‌های کمکی ترمز مانند ABS، EBD، TCS، ESP و EBA از جمله امکاناتی است که در نسخه چینی بایک رویژیانگ تیارا دیده می‌شود. تمام نسخه‌های این خودرو به دو کیسه هوا برای سرنشین‌های جلو مجهز شده است و تنها یکی از تیپ‌های آن دارای کیسه‌های کناری و پرده‌ای است و باید تا اعلام مشخصات این خودرو توسط مکث موتور منتظر ماند و دید با چند کیسه هوا در ایران عرضه می‌شود.

 


مکث موتور تیارا یکی از بزرگ‌ترین کراس‌اوورهایی خواهد بود که در ایران مونتاژ می‌شود. از نظر اندازه، رقبای این خودرو را باید کی‌ام‌سی K7، فونیکس تیگو 8 پرو و در صورت عرضه SWM G05 دانست. مکث موتور هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت این محصول منتشر نکرده است.

 

نظر دهید