پس از چند تجربه ناموفق چری در تولید خودروهای آفرودی

چری آماده تولید شاسی‌بلند آفرودی با برند جتور می‌شود

نویسنده: مرصاد آقابابارنگرز دوشنبه، 20 دی 1400
Automobile Farsi - Jetour TX Automobile Farsi - Jetour TX

 

 چری قصد دارد شاسی‌بلند آفرودی جدید را با برند جتور به بازار عرضه کند. . جتور با هدف جذب جوانان و افراد متوسط جامعه ایجاد شد. تاکنون دو خانواده از شاسی‌بلندهای چری با این برند تولید شده که شامل جتور X70 و جتور X90 و X95 است. جتور قصد دارد در راستای استراتژی خود سه شاسی‌بلند شهری و آفرودی را به بازار عرضه کند.

 

سابقه چری در تولید خودروهای آفرودی و شهری در اندازه بزرگ زیاد نبوده است. این شرکت چینی پیش از این در سال 2008 سعی داشت با تولید هیگو 2 و پیکاپ هیگو 3 شانس خود را در این قسمت امتحان کند که موفق نبود و هیگو 2 آفرودی هرگز به بازار راه نیافت و هیگو 3 هم موفقیت زیادی کسب نکرد.

 

چری بار دیگر در سال 2010 تلاش کرد اتومبیل شاسی‌بلند بزرگ Rely X5 را به بازار عرضه کند که خیلی زود این برند و محصولات آن از رده خارج شدند و این اتومبیل از 2012 تولید آن متوقف شد.

 

حالا به نظر می‌رسد چری سعی دارد با برند جتور شانس خود را در این سگمنت امتحان کرده و به تازگی تیزر جتور TX آفرودی را منتشر کرده است. قضاوت اولیه از ظاهر جتور TX حکایت از شباهت آن به لندروور دیفندر و فورد برانکو دارد و از نظر شکل ظاهری و تناسبات بدنه بسیار به این دو اتومبیل شبیه است، اما رقیب اصلی آن در بازار چین گریت‌وال تانک 300 است که 4.5 متر طول داشته و 27 هزار دلار قیمت دارد. چری برای جتور TX از پیشرانه 2 لیتری و جعبه دنده 8سرعته اتوماتیک استفاده کرده‌است.

 

بر اساس اطلاعات اولیه که از سوی چری منتشر شده است، جتور TX دارای ساختار بدنه و جعبه دنده آفرودی خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود این اتومبیل مفهومی در ماه‌های آینده رونمایی شده و نسخه تجاری آن تا پایان سال 2022 رونمایی و به بازار عرضه شود.

 

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

90 325 اتومبیل فارسی

Gif automobile Farsi 325 90

AutomobileFarsi FOWNIX 325x90

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection