شبکه‌های اجتماعی

برنامه هیوندای برای تولید یک میلیون خودرو در سال در هند

آبا هیوندای از بازار چین نا امید شده است؟

شرکت هیوندای موتور از نظر سهم بازار در هند در رتبه دوم قرار دارد و قصد دارد ظرفیت تولید خود را در این کشور در سال جاری میلادی به بیش از یک میلیون خودرو برساند. شرکت هیوندای موتور در بحبوحه تیره شدن دورنمایش در بازار چین، استراتژی رشد خود را با توسعه در هند پیش می برد.

هیوندای که از نظر سهم بازار در هند در رتبه دوم قرار دارد، از مزیت رقابت پذیری خود برای نزدیک شدن به شرکت خودروسازی ماروتی سوزوکی هند استفاده می کند و قصد دارد ظرفیت تولید خود را در این کشور در سال جاری میلادی به بیش از یک میلیون خودرو برساند.

هیوندای موتور اعلام کرد سود فعالیت آن در سال گذشته ۵۲ درصد افزایش یافته و به ۳٫۱ میلیارد دلار رسیده است. این میزان رشد سود دهی اولین بار طی هفت سال گذشته اتفاق افتاده است.

هیوندای در ۲۰۱۷ پس از اینکه سئول برخلاف میل پکن از یک سپر موشکی ساخت آمریکا استفاده کرد، به نوعی درچین طرد شد و دیگر نتوانست از این شرایط خارج شود. این خودروسازی سال گذشته تنها ۶۵۰۰۰۰ واحد در چین فروخت که ۴۳ درصد نسبت به ۲۰۱۶ کمتر بود. شرکت کیا موتورز هم همین مقدار کاهش را در فروش ثبت کرد.

 

هیوندای در ماه می سال گذشته اولین کارخانه ای را که در پکن ساخته بود بست. کیا هم یک ماه بعد یک کارخانه را در استان جیانگ سو تعطیل کرد.

به این ترتیب شرکت هیوندای با بیرون رفتن از چین ، هند را جایگزین آن خواهد کرد. کیا ماه گذشته یک کارخانه را در هند با ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار خودرو راه اندازی کرد. این کارخانه خودروهای سلتوس تولید می کند و دو مدل جدید دیگر هم در سال جاری میلادی معرفی خواهد کرد.

هیوندای در سال جاری میلادی ظرفیت تولید خود را در کارخانه ای نزدیک به شهر چنای تا ۷۵۰ هزار واحد گسترش خواهد داد. این شرکت بالاخره به غرب آسیا و آفریقا هم صادرات خواهد داشت و هند را تبدیل به پایگاهی برای توسعه بازار منطقه‌ای خواهد کرد.

هیوندای قصد دارد فروش سالانه خود را در هند افزایش دهد. این شرکت کره‌ای در طراحی، عملکرد و قیمت خودرو هایش اولویت‌های هند را مد نظر قرار می‌دهد.

بازار خودروی هند با ۱۳ تولیدکننده بزرگ اشباع شده است. ماروتی سوزوکی به تنهایی ۵۰ درصد سهم بازار را در اختیار دارد. هیوندای با ۱۹ درصد در رتبه دوم است در حالیکه رقبای داخلی ماهیندرا و تاتا موتورز به ترتیب در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند.

 

منبع: تسنیم

نظر دهید


در همین زمینه