شبکه‌های اجتماعی

هیوندای آیونیک از خط تولید حذف‌ می‌شود
اتومبیل فارسی - هیوندای آیونیک

اواخر سال 2022


یکی از محصولات پیشگام در تولید خودروهای الکتریکی - سری اصلی هیوندای آیونیک - اواخر سال 2022 متوقف خواهد شد.

 

به گزارش خبرخودرو، در جولای سال جاری، کارخانه این شرکت در اولسان مونتاژ هر سه عضو خانواده هیوندای آیونیک را متوقف خواهد کرد. انتظار‌ می‌رود که آخرین نمونه در عرض چند هفته آینده از خطوط تولید خارج شود.

 

توقف تولید این سری، که شامل یک نسخه هیبریدی استاندارد، یک نسخه هیبریدی پلاگین و یک نسخه تمام الکتریکی است، تصمیمی نیست که یک شبه گرفته شود.


هیوندای‌ می‌گوید این تصمیم طی یک برنامه ریزی طولانی گرفته شده است که نتیجه تغییر تقاضای مشتریان در بخش خودرو است. تنها در اروپا، جایی که هیوندای به زودی توسعه خودروهای خود را برای بازارهای محلی و برای کل جهان آغاز خواهد کرد، آیونیک تعداد 135 هزار و 692 دستگاه خودرو به فروش رساند که کاملاً مطابق با انتظارات تجاری شرکت بود.

 

زمانی که آیونیک به عنوان یک مدل تولیدی در سال 2016 به طور رسمی معرفی شد، به اولین خودروی جهان تبدیل شد که از پایه برای سه پیشرانه الکتریکی طراحی و ساخته شد. این یک محصول پیشگام برای خودروساز و کل صنعت خودروسازی بود و اساساً راه را برای خط پیشرفته تر خودروهای الکتریکی هیوندای با برند آیونیک هموار کرد. آیونیک همچنین یکی از اولین تلاش‌ های اصلی این شرکت برای توسعه یک سیستم خودران با یک نمونه اولیه خودران بود که در نمایشگاه خودروی ژنو 2017 به نمایش درآمد.

 

نظر دهید