شبکه‌های اجتماعی

اتومبیل فارسی - هیوندای سانتافه
همراه با دو قوای محرکه برای بازار آمریکا

 

هیوندای ماه گذشته عکس‌های سانتافه را منتشر کرد اما هیچ اطلاعات فنی از این خودرو در اختیار رسانه‌ها قرار نداد. حالا با رونمایی رسمی سانتافه در کره جنوبی، اطلاعات کاملی از این خودرو در دسترس قرار گرفته است. سانتافه نیمه اول سال 2024 به بازار آمریکا شمالی عرضه خواهد شد و اولین نمایش رسمی آن نیز در نمایشگاه خودرو لس آنجلس خواهد بود.


هیوندای، سانتافه جدید را با دو قوای محرکه در آمریکا عرضه خواهد کرد. اولین نمونه از نوع 4 سیلندر 2.5 لیتر توربو است که 277 اسب‌بخار قدرت و 421 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این میزان نیرو و گشتاور توسط گیربکس 8 سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌ها می‌شود. شتاب اولیه سانتافه با این پیشرانه 8 ثانیه اعلام شده است.


دومین گزینه سانتافه از پیشرانه 1.6 لیتر توربو هایبرید بهره می‌برد که 177 اسب‌بخار قدرت و 264 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این میزان نیرو و قدرت توسط گیربکس 6 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. سانتافه هایبرید برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت تنها به 9.5 ثانیه زمان نیاز دارد.


کابین سانتافه جدید مجهز به نمایشگر دوگانه منحنی در یک قاب است که هر دو 12.3 اینچ سایز دارند. برای سرنشینان ردیف جلو و عقب فضای ذخیره سازی جدیدی در نظر گرفته شده که به راحتی به آن دسترس خواهند داشت. از برخی امکانات سانتافه می‌توان به دو پد شارژ وایرلس، UV-C sterilization tray، سیستم هشدار سرنشینان عقب و مجموعه‌ای از سیستم‌های کمکی راننده اشاره کرد.


سانتافه جدید با 11 رنگ بیرونی عرضه خواهد شد که شامل Phantom Black, Serenity White Pearl, Curated Silver Metallic, Ecotronic Gray Pearl, Ecotronic Gray Matte, Ultimate Red Metallic, Earthy Brass Metallic Matte, Atlantis Blue Pearl, Hampton Gray, Terracotta Orange, and Rockwood Green Pearl. Hyundai has five interior colors: Obsidian Black, Supersonic Gray, Pecan Brown, Forest Green, Black Ink می‌شود.


قیمت سانتافه 2024 هنوز مشخص نشده و باید تا نمایشگاه لس آنجلس منتظر ماند.

 

 

نظر دهید


در همین زمینه