در آستانه نمایشگاه اتومبیل شانگهای رونمایی شد

ام‌جی سایبرستر کانسپت، رودستر دو رگه تمام برقی

نویسنده: یگانه دشتی یکشنبه، 15 فروردين 1400
اتومبیل فارسی - ام جی سایبرستر اتومبیل فارسی - ام جی سایبرستر

 

ام جی در آستانه برگزاری نمایشگاه اتومبیل شانگهای 2021، از کانسپت جدید خود با نام سایبرستر (Cyberster) رونمایی کرد. این خودرو برای علاقه‌مندان به خودروهای اسپرت و البته بررسی امکان تولید یک خودروی اسپرت در آینده طراحی شده است. ام جی سایبرستر کانسپت یک رودستر مدرن است که برخی المان‌های مدل آیکونیک MGB در آن به کار گرفته شده است.


در نمای جلو شاهد استفاده از خطوط و سطح‌های خمیده و کشیده هستیم. چراغ‌های جادویی ام جی سایبرستر کانسپت تنها زمانی که روشن باشد باز می‌شود، چیزی شبیه به چشم. در این قسمت همچنین شاهد استفاده از یک سپر آئرودینامیک هستیم که دو ورودی هوا در کناره‌های آن ایجاد شده تا احتمالا به خنک شدن بهتر سیستم ترمز این خودرو کمک کند.


شیشه جلوی ام جی سایبرستر کانسپت بسیار کوتاه و کشیده و با قابی مینیمال طراحی شده است. یک رشته LED در نمای کناری روی گلگیر و درها کشیده شده است. از دیگر ویژگی‌های بارز می‌توان به پشت‌سری‌های برجسته اشاره کرد که در صورت چپ شدن خودرو از سر سرنشینان محافطت می‌کند. همچنین چرخ‌های بسیار بزرگ که با تایرهای میشلن همراه شده، ظاهری جسور به این خودرو داده است. در نمای عقب نیز شاهد اتصال چراغ‌های این قیمت به یکدیگر هستیم. چراغ‌های عقب با الهام از پترن پرچم بریتانیا طراحی شده و چراغ سوم ترمز نیز به سبک خودروهای مسابقه‌ای به صورت یک نوار عمودی در قسمت میانی جانمایی شده است.


کارل گاتهام، مدیر مرکز طراحی پیشرفته لندن سایک می‌گوید:« ام جی سایبرستر کانسپت بیانیه‌ای جسورانه است که نگاهی جدید به آینده دارد و در عین حال میراث این شرکت را در همراه خود دارد، اما مهم‌تر از آن، این است که آغازگر طراحی مدرن و تکنولوژی پیشرفته ما است. خودروهاس اسپرت همواره بخشی حیاتی از DNA برند MG را شکل می‌دادند و ام جی سایبرستر کانسپت یک اتومبیل مفهومی بسیار هیجان انگیز برای ما است.»


ام‌جی چیز زیادی از ویژگی‌های فنی ام جی سایبرستر کانسپت منتشر نکرد، اما تایید کرد که این اتومبیل بر پایه ساختار تمام الکتریکی شکل گرفته و با هر شارژ آن می‌توان تا 800 کیلومتر را پیمود. از دیگر ویژگی‌های این خودرو می‌توان به اتصال 5G و همچنین شتاب صفر تا 100 کم‌تر از 3 ثانیه اشاره کرد.

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

oilpack

AutomobileFarsi NewArrizo5T

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection