شبکه‌های اجتماعی

ویدیوی معرفی FMC SX5 از سوی فردا موتور منتشر شد
اتومبیل فارسی - FMC SX5

فردا SX5، دومین محصول خودروسازی فردا

 

 

شرکت خودروسازی فردا (فردا موتور) به تازگی ویدیویی از کراس‌اوور SX5 منتشر کرده که در این ویدیو به معرفی ویژگی‌ها و امکانات FMC SX5 پرداخته شده است.

 

FMC SX5 یک کراس‌اوور متوسط است که به یک پیشرانه 1.6 لیتری تنفس طبیعی با توانایی تولید 123 اسب بخار قدرت و 151 نیوتن متر گشتاور مجهز شده است. این پیشرانه که با کد ۴A92 شناسایی می‌شود متعلق به میتسوبیشی است و در خودروهای دیگری چون میتسوبیشی لنسر 2013، برلیانس V5 2012 و زوتی Z300 2012 نیز استفاده شده است. این پیشرانه دارای استاندارد آلایندگی یورو 5 و سامانه زمانبندی هوشمند سوپاپ‌ها است و در فردا SX5 با جعبه‌دنده CVT همراه شده است. مانند بیش‌تر کراس‌اوورهای امروزی نیروی موتور فردا SX5 نیز به چرخ‌های جلو انتقال داده می‌شود و نمی‌توان برای استفاده در مسیرهای بیرون جاده‌ای روی آن حساب کرد.

 

به طور رسمی، میزان مصرف سوخت این مجموعه در سیکل ترکیبی حدود 7.3 لیتر به ازای هر 100 کیلمتر پیمایش اعلام شده است. بر اساس اعدادی که در کاتالوگ‌های چینی FMC SX5 منتشر شده، این خودرو می‌تواند به بیشینه سرعت 160 کیلومتر بر ساعت برسد. با توجه به جرم 1350 کیلوگرمی FMC SX5 و استفاده از رینگ‌های 17 اینچی، نمی‌توان با پیشرانه و جعبه‌دنده اعلام شده حداقل روی کاغذ شتاب و کشش بالایی را برای FMC SX5متصور شد. اما اظهار نظر دقیق‌تر در این مورد را باید به آزمایش‌های میدانی FMC SX5 موکول کرد.

در بخش ایمنی، FMC SX5 به سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، سیستم کمکی ترمز، سنسور پارک عقب به همراه دوربین، کیسه هوای ایمنی سرنشینان جلو و سیستم کمکی حرکت در سربالایی مجهز شده است.

 

بر خلاف بسیاری از خودروهای امروزی در فردا SX5 شاهد استفاده از مانیتور به جای نشانگرهای پشت فرمان نیستیم و این می‌تواند برای کسانی که طراحی سنتی خودروها را می‌پسندند، یک مزیت به شمار رود. سانروف برقی، کروز کنترل، سیستم چند رسانه‌ای به همراه نمایشگر لمسی 8 اینچی و درگاه USB و بلوتوث، دکمه‌های روی فرمان، حالت رانندگی اسپرت/برفی، فرمان برقی، سیستم تهویه مطبوع خودکار، چراغ‌ راهنمای تعویض خطوط، سامانه نمایش فشار باد تایرها، کامپیوتر سفری، چراغ‌های روشنایی در روز، چراغ‌های LED جلو و عقب و آینه‌های جانبی برقی را نیز باید از مهم‌ترین تجهیزات و امکانات رفاهی FMC SX5 به شمار آورد. FMC SX5 فضای بار 515 لیتری دارد که با امکان تا شدن صندلی‌های ردیف عقب، این فضا افزایش می‌یابد.

 

 

    کاتالوگ رسمی FMC SX5    

AutomobileFa Farda SX5 Catalog

 

 

 

 

نظر دهید