همراه با پیشرانه توربوشارژ و جعبه‌دنده 6 سرعته دستی

ملاقات و تجربه رانندگی با KMC T8، پیکاپ جدید کرمان موتور

نویسنده: ارشیا عباسی دوشنبه، 06 ارديبهشت 1400
اتومبیل فارسی - KMC T8 پیکاپ اتومبیل فارسی - KMC T8 پیکاپ

 

 

خودروهای پیکاپ دو دیفرانسیل که قابلیت‌های خارج‌جاده‌ای نیز داشته باشند مشتریان و طرفداران پر و پا قرص خود را دارند. در کنار قابلیت حمل بار، بسیاری از مشترین نسبت به خرید این دسته از خودروها تنها به دلیل فرم بدنه جذاب و قابلیت‌های خارج جاده‌ای آن‌ها کرده و با کمی تیونینگ ظاهری و نصب تجهیزات آفرودی، جذابیت بصری این پیکاپ‌ها را نیز افزایش می‌دهند.

از آنجایی که بازار خودروهای آفرودی در کشورمان داغ است و تمایل مشتریان به خصوص جوان‌ترها به خرید، تیونینگ و تجهیز شاسی‌بلندها یا پیکاپ‌های آفرودی بسیار بیش‌تر از قبل شده است، عرضه محصولی جدید در این دسته می‌تواند با استقابل خوبی رو‌به‌رو شود. در همین راستا برخی از خودروسازان داخلی نیز نسبت به عرضه پیکاپ‌های دو دیفرانسیل اقدام کرده‌اند و به تدریج تنوع در این بخش از بازار نیز در حال افزایش است.

 

یکی از جدیدترین گزینه‌های در دسترس در بازار ایران در بخش پیکاپ‌های آفرودی،  جک T8 است که از سوی کرمان موتور با نشان اختصاصی این شرکت یعنی KMC عرضه می‌شود. مدت زیادی از این پیکاپ جک در بازار چین نمی‌گذرد و باید گفت که با یکی از جدیدترین محصولات جک موتورز چین رو‌به‌رو هستیم.

 

 

      عکس‌های نمای بیرونی جک T8 یا KMC T8:

 

 

طراحی بیرونی KMC T8

جک موتورز چین مدتی است که تغییراتی قابل توجه را در طراحی محصولات خود اعمال کرده و با ایجاد همکاری‌های قابل توجه با طراحان سرشناس و نامی تحولاتی در طراحی محصولات خود ایجاد کرده است. KMC T8 نیز از جمله همین محصولات است که از ترکیب المان‌های جدید این شرکت و با همکاری مراکز طراحی ایتالیا و ژاپن جک طراحی شده و پروسه توسعه آن 2 سال طول کشیده است. 

 

همانطور که از تصاویر نیز پیدا است، طراحی KMC T8، مدرن و به روز است و اگر با دید که پیکاپ آفرودی به آن نگاه کنیم می‌‎تواند تا حد قابل قبولی نظر مشتریان را به خود جلب کند. هندسه و طراحی صریح و گیرای چراغ‌های جلو، استفاده از جلوپنجره بزرگ کرومی در کنار نوارهای مشکی رنگ، فلاپ‌های مشکی دورگلگیرها (ویل آرچ)، استفاده از رینگ‌های مشکی رنگ و تایرهایی با فاق بلند و نمای عقبی که بسیار ساده طراحی شده است را باید از ویژگی‌های ظاهری KMC T8 دانست. 

 

اگرچه هنوز نتایج تست تصادف رسمی این محصول جک منتشر نشده است اما با توجه به شباهت‌های آن با جک T6 می‌توان گفت این خودرو نیز توانایی دریافت 4 ستاره ایمنی از موسسه تست تصادف چین را دارد. 

 

طول، عرض و ارتفاع  KMC T8 در نسخه عرضه شده از سوی کرمان موتور به ترتیب 5325، 1880 و 1830 میلی‌متر است. همچنین فاصله دو محور آن نیز به 3090 میلی‌متر است. ناگفته نماند که این محصول در بازار چین در دو نسخه معمولی و نسخه با طول بیش‌تر عرضه می‌شود. جک برای بزرگ‌ترین پیکاپ خود از چرخ‌هایی با اندازه 265/60R18 استفاده کرده است.

با توجه به دو کابین بودن KMC T8، محفظه بار (حوض بار) این پیکاپ نیز کاملا مربع شکل با طول و عرض 1520 میلی‌متر و ارتفاع  470 میلی‌متر است که در گوشه‌های این حوض بار محلی برای عبور طناب جهت بستن و فیکس کردن بار تعبیه شده است. دیواره و کف این حوض بار نیز کاملا فلزی و عاری از هرگونه پوشش پلاستیکی است.


اگرچه هنوز نتایج تست تصادف رسمی این محصول جک منتشر نشده است اما با توجه به شباهت‌های آن با جک T6 می‌توان گفت این خودرو نیز توانایی دریافت 4 ستاره ایمنی از موسسه تست تصادف چین را دارد.

 

 

     عکس‌های جزییات بیرونی جک T8 یا KMC T8:

 

 

 

فضای داخل کابین KMC T8

فضای داخلی کابین KMC T8 نیز همانند نمای ظاهری ساده و کاربردی طراحی شده است. فضای پا و سر برای سرنشین جلو و عقب کافی به نظر رسیده و امکانات رفاهی و ایمنی کاربردی و کافی برای این سگمنت نیز در دسترس است. 

آینه‌های کناری بزرگ دید بسیار خوبی را از اطراف خودرو ایجاد کرده است که این مساله می‎‌تواند در زمان رانندگی در مسیرهای خارج جاده‌ای نیز بسیار کمک کننده باشد. 

 

پوشش چرمی صندلی‌ها، فرمان چرمی به همراه دکمه‌های کنترلی، سامانه چند رسانه‌ای به همراه نمایشگر لمسی و درگاه USB و بلوتوث، کروز کنترل، استارت دکمه‌ای و... از جمله امکانات کاربردی در دسترس در فضای داخلی این پیکاپ است. 

 

 

     عکس‌های کابین جک T8 یا KMC T8:

 

 

 

ویژگی‌های فنی KMC T8

در بخش پیشرانه و جعبه‌دنده، KMC T8 به یک پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ مجهز است که توانایی تولید 174 اسب بخار قدرت و 290 نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این پیشرانه تنها با جعبه دنده 6 سرعته دستی عرضه می‌شود. سیستم انتقال قدرت به کار رفته در KMC T8 قابلیت تنظیم در سه حالت دیفرانسیل جلو، دو دیفرانسیل سبک و دو دیفرانسیل سنگین را دارا است.

 

در پیکاپ‌های آفرودی بحث گشتاور بالا و قدرت حمل بار و عبور از شیب‌های تند در مسیرهای خارج جاده‌ای بسیار مهم‌تر از شتاب صفر تا صد کیلومتر است. در KMC T8 نیز اگرچه در زمان رانندگی اگرچه شتاب اولیه آنچنان تند و تیزی حس نمی‌شود، اما عملکرد خوب جعبه‌دنده و بهره بردن از سامانه انتقال قدرت تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل سبک و سنگین می‌تواند برگ برنده‌ای این محصول کرمان موتور در مسیرهای خارج جاده‌ای باشد. 

جرم خالص KMC T8 در کاتالوگ رسمی این محصول 1965 کیلوگرم اعلام شده است که با اختصاص بیش از 11 کیلوگرم به ازای هر اسب بخار توان پیشرانه، طبیعی است که KMC T8 پیکاپ تند و تیزی در شتاب گیری اولیه نباشد. ناگفته نماند که بر اساس اعلام کرمان موتور این پیکاپ قابلیت حمل بیشینه بار 840 کیلوگرمی را دارد.

 

سیستم تعلیق جلو از نوع مستقل دوبل جناغی با فنر مارپیچ، سیستم تعلیق عقب غیر مستقل با فنر تخت، فرمان با نیروی کمکی هیدرولیکی، قفل دیفرانسیل برقی، حداکثر قابلیت شیب‌پیمایی 30 درصدی، زاویه ورود به شیب 30.9 درجه و زاویه خروج از شیب 23.3 درجه از دیگر ویژگی‌ فنی KMC T8 است.

 

در بخش پیشرانه و جعبه‌دنده، KMC T8 به یک پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ مجهز است که توانایی تولید 174 اسب بخار قدرت و 290 نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این پیشرانه تنها با جعبه دنده 6 سرعته دستی عرضه می‌شود. سیستم انتقال قدرت به کار رفته در KMC T8 قابلیت تنظیم در سه حالت دیفرانسیل جلو، دو دیفرانسیل سبک و دو دیفرانسیل سنگین را دارا است.

 

 

امکانات رفاهی و ایمنی KMC T8

در بخش تجهیزات رفاهی و ایمنی نیز KMC T8 به کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین جلو، ترمز ضد قفل ABS به همراه توزیع کننده الکترونیکی نیروی ترمز، ترمز اضطراری، سامانه کمکی شروع حرکت در سربالایی، سیستم کنترل کشش، سامانه کنترل پایداری خودرو، سیستم کنترل فشار باد تایرها، سنسور پارک و دوربین دنده عقب، سیستم ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، اتولایت، مه‌شکن جلو و عقب، آینه‌های جانبی برقی به همراه گرمکن، دکمه‌های کنترلی روی فرمان، تنظیم دستی صندلی راننده در 6 جهت، سامانه تهویه مطبوع دستی، چراغ روشنایی در روز، سیستم چندرسانه‌ای به همراه نمایشگر و درگاه USB و بلوتوث، کروزکنترل و... مجهز شده است.

 

 

 قیمت پیکاپ KMC T8

کرمان موتور در آخرین طرح فروش خود با قیمت قطعی و مصوب، قیمت پیکاپ KMC T8 را 699 میلیون تومان اعلام کرد. در حال حاضر نیز در بازار آزاد این پیکاپ کرمان موتور با قیمت 800 تا 850 میلیون تومان در حال خرید و فروش است. لازم به ذکر است که در حال حاضر نیز کرمان موتور شرایط پیش فروش پیکاپ KMC T8 ویژه اردیبهشت ماه 1400 را در دست اجرا دارد که در آن مشتریان می توانند با پیش پرداخت 300 میلیون تومانی نسبت به ثبت نام این خودرو اقدام کنند. مابقی ارزش خودرو نیز از سوی کرمان موتور بر اساس قیمت روز در زمان ارسال دعوتنامه محاسبه و دریافت خواهد شد.

 

 

      جرم و اندازه‌ها

   طول: 5325 میلی‌متر

   عرض: 1880 میلی‌متر

   ارتفاع: 1830 میلی‌متر

   فاصله بین دو محور: 3090 میلی‌متر

   جرم خالص خودرو: 1965 کیلوگرم

   حجم مخزن سوخت: 76 لیتر

   اندازه رینگ: 265/60R18

   نوع اتاق: دو کابین

   طول حوض بار: 1520 میلی‌متر

   عرض حوض بار: 1520 میلی‌متر

   ارتفاع حوض بار: 470 میلی‌متر

   بیشینه بار مجاز: 840 کیلوگرم

 

      مشخصات فنی

   نوع پیشرانه: 4 سیلندر | 16 سوپاپ | 2 لیتر | توربوشارژ

   قدرت خروجی: 174 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه

   گشتاور: 290 نیوتن متر در 1800 تا 4000 دور در دقیقه

   جعبه دنده: 6 سرعته دستی

   استاندارد آلایندگی: یورو 5

   دارای سامانه دو دیفرانسیل با قفل برقی

   حالت‌های تک دیفرنسیل، دو دیفرانسیل سبک و سنگین

   سیستم تعلیق جلو: مستقل دوبل جناغی با فنر مارپیچ

   سیستم تعلیق عقب: غیر مستقل با فنر تخت

   حداکثر قابلیت شیب‌پیمایی: 30 درصد

   زاویه ورود به شیب: 30.9 درجه

   زاویه خروج از شیب: 23.3 درجه

 

      امکانات رفاهی و ایمنی

 

   کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین جلو

   ترمز ضد قفل (ABS)

   توزیع کننده الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)

   ترمز اضطراری

   سامانه کمکی شروع حرکت در سربالایی

   سیستم کنترل کشش

   سامانه کنترل پایداری خودرو

   سیستم کنترل فشار باد تایرها

   سنسور پارک

   دوربین دنده عقب

   سیستم ورود بدون کلید

   استارت دکمه‌ای

   اتولایت

   مه‌شکن جلو و عقب

   آینه‌های جانبی برقی به همراه گرمکن

   دکمه‌های کنترلی روی فرمان

   تنظیم دستی صندلی راننده در 6 جهت

   سامانه تهویه مطبوع دستی

   چراغ روشنایی در روز

   سیستم چندرسانه‌ای با نمایشگر لمسی و بلوتوث

   کروز کنترل

 

 

 

 

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

14010204

Gif automobile Farsi 325 90

MVM 14010209

300x100 px gif

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection