شبکه‌های اجتماعی

اتومبیل فارسی - جیکو
هوشمند، لوکس و دارای قابلیت‌های خارج جاده‌ای

 

برند جیکو در آوریل سال جاری (2023) در نمایشگاه بین‌المللی خودروی شانگهای معرفی شد و توانست توجه بسیاری از جمله رسانه‌های بیش از 60 کشور را به سمت خود جلب کند. هدف اصلی از ایجاد این برند، تولید خودروهای مدرن، لوکس و مجلل برای طبقه مرفه جامعه جهانی است.


این زیربرند جدید چری در کنار برند اومودا بر بازارهای صادراتی چری تمرکز خواهند داشت. جالب است بدانید که واژه JAECOO ترکیبی از دو واژه آلمانی Jaeger به معنی شکارچی و واژه انگلیسی Cool به معنی جذاب است که نشان دهنده ماموریت JAECOO برای"اکتشاف و پشتکار" است.

 


اکنون ما به طور فزاینده ای آگاه هستیم که کاربران نه تنها برای حمل و نقل، بلکه برای دستیابی به ارزش های شخصی خود و نشان دادن شخصیت خود، وسایل نقلیه می خرند. برند جیکو قرار است بخش بزرگی از تمرکز خود را به تولید خودروهایی با قابلیت‌های خارج‌ جاده‌ای معطوف کند. از طرفی می‌دانیم که امروزه خودرو می‌تواند نشان دهنده سبک زندگی، شخصیت و حتی تجمل گرایی مالک خود هم باشد. بنابراین تولید خودرویی که وقار و پرستیژ یک خودروی مدرن و لوکس برای رفتن به جلسات کاری یک مدیر مرفه را داشته و در عین حال قابلیت‌های قابل قبولی برای مسافرت‌های خارج‌ جاده‌ای و یک استراحت دلنشین خانوادگی را برای وی به ارمغان آورد از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که همانطور که سرعت زندگی شهری در حال افزایش است، تقاضای طبقه مرفه جامعه برای شاسی بلندهای خارج از جاده نیز در حال تغییر است. این افراد به دنبال محصولات منحصربه‌فردی هستند تا ذائقه‌شان را به نمایش بگذارند و علاقه‌شان به نوآوری‌های فناوری و راحتی روز به روز در حال افزایش است. با این حال، بیش‌تر شاسی‌بلندهای آفرود سنتی موجود در بازار یا فاقد ویژگی‌های هوشمند هستند یا در نوآوری کم می‌آورند.


جیکو در محصولات آفرودی خود از سامانه خارج‌ جاده‌ای هوشمندی به نام ARDIS استفاده کرده است تا تجربه لذت بخشی از رانندگی در مسیرهای خارج جاده‌ای را در اختیار سرنشینان قرار دهد. این سامانه که نام دیگر آن All Road Drive است شرایط جاده‌ای مختلف را شناسایی و پیش‌بینی کرده و حالت‌های رانندگی متنوع را برای کنترل و ایمنی بهتر اتومبیل پیش روی راننده قرار می‌دهد.

 


جیکو هم‌زمان با اعلام موجودیت خود، یک SUV کامپکت را که با نام جیکو 7 شناخته می‌شود معرفی کرده است. این شاسی‌بلند کوچک دارای یک پیشرانه 1.6 لیتری توربو شارژ همراه با جعبه دنده 7 سرعته دو کلاچه است. البته نسخه دیگری از این محصول در قالب نسخه هیبریدی که شامل یک موتور 1.5 لیتری توربوشارژ با توانایی تولید 156 اسب بخار قدرت به همراه یک موتور الکتریکی و جعبه دنده DHT و سامانه انتقال قدرت چهارچرخ محرک می‌شود را نیز توسعه داده است.


جیکو 7 در ماه سپتامبر سال جاری میلادی در بازارهای اروپای شرقی عرضه و پس از آن به تدریج در مکزیک، عربستان سعودی، و شیلی نیز عرضه خواهد شد. بازارهای آسیای مرکزی نیز هدف بعدی برند جیکو است. درهای دنیای جدید از قبل باز شده است. آیا JAECOO به عنوان "افسانه در آسیای مرکزی" عمل می کند و دنیای جدیدی را برای SUV های خارج از جاده باز می کند؟ صبر کنیم و ببینیم.

 

نظر دهید


در همین زمینه