شبکه‌های اجتماعی

نگاهی به طراحی KMC K7، کراس‌اوور متوسط کرمان موتور
اتومبیل فارسی - KMC K7

دست‌پخت تیم طراحی جدید جک موتورز

 

طراحی KMC K7 توسط طراحان ایتالیایی که به تازگی توسط شرکت جک موتورز به کار گرفته شده صورت گرفته است. همین مساله باعث شده طراحی این کراس‌اوور با سایر محصولات جک متفاوت به نظر برسد. طراحی این خودرو در نمای رو به رو بسیار تهاجمی و جسورانه انجام شده تا در نگاه اول بتواند توجه بیننده را جلب کند. جلو پنجره بزرگ کرومی همراه با شکستی که در قسمت مرکزی آن به صورت افقی انجام شده، فرمی شبیه دهان و دندان‌ها به خود گرفته است. این کراس‌اوور همچنین مشابه طراحی که به تازگی در بسیاری از خودروسازان نامدار ترند شده است، دارای چراغ‌های روشنایی در روز باریک در قسمت بالایی سپر و قرارگیری چراغ‌های اصلی جلو در قسمت پایین و طرفین سپر است.


نمای پشت خودرو ساده‌تر از نمای رو‌به‌رو است و باز هم با توجه به سال طراحی و ساخت آن، از ترند چراغ‌ها پیوسته سود می‌برد. در نمای عقب چهار خروجی اگزوز خودنمایی می‌کند که متاسفانه تنها ظاهر اگزورهای چندگانه را شبیه‌سازی کرده‌اند و در عمل هیچ سوراخی برای تخیه دود ندارند و صرفا قطعات نمایشی هستند اما به ظاهر اسپرت آن کمک کرده‌اند. نمای جانبی به دور از هرگونه پیچیدگی طراحی شده و با رینگ‌های 18 اینچی تکمیل می‌شود. در این نما با توجه به فاصله بین دو محور بلند، طول درب عقب و شیشه‌های جانبی بیشتر شده که در نتیجه رفاه سرنشینان عقب را در بر دارد.


در نمای داخلی خودرو و در مرکز داشبورد نمایشگر لمسی 12.3 اینچ وجود دارد که به سبک خودروهایی مانند مرسدس بنز W205 از داشبورد بیرون زده است. در زیر آن خروجی‌‌های تهویه مطبوع با حالتی چند ضلعی قرار گرفته که پائین‌تر از حد معمول قرار دارد و پرتاب باد را با زاویه‌ای کمتر به سرنشیان می‌رساند. در زیر آن یک قاب مشکی پیانویی با کنترلرهای لمسی مربوط به تهویه مطبوع قرار گرفته تا تنها دکمه فیزیکی داشبورد فلاشر باشد. نمایشگر پشت فرمان نیز از نوع دیجیتال 12.3 اینچ است که گرافیک جذاب و خوبی دارد. این نمایشگر با دکمه‌های روی فرمان کنترل می‌شود و تنظیمات متفاوتی را در اختیار راننده قرار می‌دهد.


در کنسول مرکزی دسته دنده خلبانی نصب شده ارگونومی بسیار خوبی دارد و در کنار آن نیز دکمه‌های اتوهلد و ترمزپارک برقی قرار گرفته است. K7 برخلاف نمونه جهانی از شارژر وایرلس استفاده نمی‌کند و تنها فضای آن برای قرار دادن گوشی با هر سایز وجود دارد. خشی از دستگیره درب‌ها، اهرم باز کردن درب‌ها و قاب آن، پایه فرمان، قاب خروجی تهویه مطبوع و یک خط صاف بر روی داشبورد از طرح آلومینیوم استفاده شده تا حس لوکس بودن کابین را به سرنشینان القا کند.


سقف پانوراما دو تکه همراه با سانروف و پوشش برقی نیز یکی دیگر از نکات جذاب کابین و طراحی داخلی است که نور کافی را به این محیط می‌رساند. در خصوص صندلی‌ها باید گفت که آنها با ارگونومی مناسب، راحتی سرنشینان را در مسیر‌های بلند تامین می‌کنند و موجب خستگی نخواهند شد. به لطف کابین بزرگ، سرنشینان فضای سر، شانه و پا بسیار خوبی را در اختیار دارند که حتی افرادی با بلندی قد 185 سانتیمتر نیز می‌توانند در ردیف عقب به راحتی سوار و پیاده شوند.


صندوق بار 960 لیتری این خودرو فضای بسیار خوبی را برای بارگیری در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در بازار یکی از برترین‌ها در این بخش است. وجود محفظه‌های تقسیم شده در زیر نمد این فضا نیز امکان ذخیره سازی ملزوماتی مانند ابزار آلات و... را به وجود آورده است.

 

نظر دهید