یک روز بعد از اعلام خروج آئودی از مسابقات فرمول E

خروج فولکس‌واگن از تمامی مسابقات موتور اسپرت

نویسنده: مرصاد آقابابارنگرز شنبه، 22 آذر 1399
اتومبیل فارسی - فولکس واگن پولو در رقابت‌های موتوراسپرت اتومبیل فارسی - فولکس واگن پولو در رقابت‌های موتوراسپرت

 

 

یک روز بعد از اعلام خبر خروج آئودی از مسابقات فرمول E، فولکس واگن مالک آئودی نیز به طور رسمی خبر خروج از تمامی مسابقات موتوراسپرت را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اتومبیل فارسی به نقل از دیجیاتو، سال گذشته نیز این شرکت اعلام کرده بود که قصد دارد به طور کامل از مسابقات موتوراسپرت (در حوزه مرتبط با قوای محرکه احتراق داخلی) خارج شود و صرفا بر روی خودروهای مسابقه‌ای برقی کار کند. با در نظر گرفتن خبر جدید فولکس واگن حتی برنامه خودروهای مسابقه‌ای برقی را کنار خواهد گذاشت.

در حال حاضر این شرکت با پرتوتایپ تمام برقی ID.R رکورد دار گوودوود، Pikes Peak و نوربرگ رینگ است. فولکس واگن اعلام کرده که قصد دارد تبدیل به اولین برند دنیا برای تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز وسایل نقلیه تمام برقی شود.

 

در حال حاضر به طور مستقیم 169 نفر مشغول کار در بخش موتوراسپرت این شرکت هستند اما این افراد شامل تعدیل نیرو نخواهند شد و به دیگر بخش های شرکت منتقل خواهند شد. البته با وجود خروج شرکت فولکس واگن از مسابقات موتوراسپرت این شرکت به تمامی مشتریان دو خودروی رالی و مسابقه‌ای خود یعنی Polo GTi R5 و گلف GTI TCR خدمات ارائه خواهد کرد اما تولید هر دو مدل ذکر شده با پایان سال 2020 متوقف خواهد شد. فولکس واگن به طور مستقیم بیش از 50 سال است که در مسابقات موتوراسپرت فعالیت می‌کند و شریک فنی مسابقاتی همچون فرمول Vee و فرمول 3 بوده است.

فولکس واگن و آئودی تنها شرکت هایی نبودند که از مسابقات موتوراسپرت خارج شدند و دیگر شرکت مشهور آلمانی یعنی ب‌ام‌و نیز خبر خروج از مسابقات فرمول E در پایان فصل 2020/2021 را اعلام کرده است و به نظر می‌رسد مسابقات فرمول E با یک چالش بزرگ به دلیل خارج شدن این برندهای مهم رو به رو خواهد شد.

ب‌ام‌و  از فصل 2018/2019 در این مسابقات به طور مستقیم شرکت می‌کند و در این مدت توانسته 4 پیروزی، 4 پول پوزیشن (جایگاه اول) و 9 سکو کسب کند.

 

 

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection