قانون جدید در آمریکا

اجباری شدن کیسه هوای ایمنی (ایربگ) برای خودروهای دست دوم

نویسنده: تحریریه اتومبیل فارسی پنج شنبه، 20 آبان 1400
اتومبیل فارسی - ایربگ خودرو اتومبیل فارسی - ایربگ خودرو

 

 

به گزارش اتومبیل فارسی به نقل از دنیای اقتصاد، نیویورک به نمایندگی‌ها و نمایشگاه‌های خودروی دست دوم زمانی مجوز فروش را می‌دهد که کیسه هوای آنها سالم باشد و درست کار کند. کیتی هوکل، فرماندار نیویورک لایحه پیشنهادی را با امضای خود به قانون تبدیل کرد و نام آن را «قانون آنتونی آموروس» گذاشته‌اند. انتخاب این نام برای یادبود نوجوان ۱۸ ساله‌ای از ناحیه راکلند است که در حادثه رانندگی در سال ۲۰۱۳ جان خود را از دست داد و دلیل مرگ وی را نبود کیسه هوا در خودرو اعلام کردند. خود او هم هنگام خرید این خودروی دست دوم اطلاع نداشت که سامانه کیسه هوای آن کار نمی‌کند.

 

بر اساس این قانون، نمایندگی‌های فروش باید سندی ارائه کنند که گواهی بدهد خودرو به کیسه هوا مجهز است و کار می‌کند. هوکل در بیانیه‌ای خبری گفته است: «هر شهروند نیویورکی مستحق آن است که در خیابان و پشت فرمان سالم و ایمن بماند. وقتی تراژدی به انسان‌ها رو می‌کند، بهتر است که کیسه هوا از جان راننده و سرنشینان محافظت کند. برای همین است که این قانون جدید اهمیت دارد و نشانه‌ای به یادبود آنتونی آموروس و قدردانی از کسانی است که این لایحه را تا قانون شدن پیگیری کردند.»

 

        بخوانید > مروری بر ماجرای اختراع و استفاده از ایربگ در اتومبیل‌های سواری

 

این لایحه در ماه ژوئن در مجلس نمایندگان مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و از زمان امضای فرماندار ایالات اجرایی می‌شود. کنث زبروسکی، نماینده دموکرات شهر نیویورک در این مورد گفته است: «این قانون شهر نیویورک را برای استفاده‌کنندگان از وسایل نقلیه امن‌تر می‌کند و یاد و خاطره جوانی از راکلند را زنده نگه می‌دارد. قبلا بر اساس قانون فروش خودرویی که کمربند ایمنی نداشت قدغن بود و حالا فروش خودروی دست دوم بدون کیسه هوای سالم ممنوع شده است.»

 

آموروس در ژانویه سال ۲۰۱۳ در سانحه تصادف جان خود را از دست داد و خودروی او مزدا پروتوژه مدل ۲۰۰۳ بود. بخشی از خیابان تیلز-ماونت به سمت استونی پوینت به یاد این نوجوان به خیابان آموروس تغییر نام داد. در همان محله بورسیه‌ای به نام وی و به یادبود وی اختصاص یافت. سناتور جیمز ساکوفیس، نماینده دموکرات از اورنج کاونتی هم در این زمینه گفته است: «با قانون آنتونی آموروس جان افراد بی‌شماری در جاده‌ها نجات خواهد یافت. من از خانواده این نوجوان به خاطر پیگیری خستگی ناپذیرشان برای ایمن‌تر شدن و محافظت از رانندگان پشت فرمان قدردانی می‌کنم.»

 

 

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

oilpack

AutomobileFarsi NewArrizo5T

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection