شبکه‌های اجتماعی

چرا تیگو8 به یکی از موفق‌ترین مدل‌های چری بدل شده است
اتومبیل فارسی - چری تیگو 8 پرو

نگاهی به فروش جهانی چری تیگو 8

 

شرکت خودروسازی چری به عنوان یکی از بزرگترین برندهای مستقل سازنده خودرو در چین و بزرگترین صادر کننده خودرو از این کشور شناخته می‌شود ، و نسل خودروهای تیگو ( خودروهای شاسی بلند این برند ) نیز به عنوان پر فروش ترین و یکی از پر سابقه ترین محصولات آن شناخته می‌شود.


اما از سال 2018 این برند خودروسازی چینی تصمیم گرفته تا لوکس‌ترین محصول سری تیگو را با نام تیگو8 که یک شاسی بلند متوسط جادار خانوادگی است را راهی بازار نماید و اتفاقا نکته جالب این بود که لوکس ترین و گران‌ترین خودروی چری به پر فروش ترین محصول این برند در بازار چین و بازارهای صادراتی تبدیل شد و این امر نشان داد که برند سازنده به خوبی تمام تجربیات و امکانات خود را در ساخت لوکس ترین محصولش به کار برده و نتیجه فروش بسیار بالای آن است.


جالب است که بدانید که در سال 2020 بیش از 136 هزار دستگاه چری تیگو 8 در بازار چین فروخته شده است. عددی قابل توجه که بیش از 30 درصد از فروش 450 هزار دستگاهی برند چری را به خود اختصاص می‌دهد. چری موفق شده در سال 2018 بیش از 50 هزار دستگاه و در سال 2019 بیش از 116 هزار دستگاه تیگو 8 در بازار چین بفروشد. همچنین آمار فروش سه ماه نخست سال 2021 نشان می‌دهد چری نزدیک به 36000 دستگاه تیگو 8 در چین فروخته که حدود دو برابر مدت مشابه سال 2020 است. از سوی دیگر چین بزرگترین و آزادترین بازار خودروی دنیاست و تمام برندهای آمریکایی، اروپایی، ژاپنی و کره‌ای آزادانه هم خودرو تولید می‌کنند و هم واردات کاملا آزاد است و سگمنت شاسی بلندهای متوسط که تیگو8 نیز در آن قرار دارد یکی از پر فروش ترین و پر رقابت ترین سگمنت ها در چین است که برندهایی چون جنرال موتورز، فورد، فولکس واگن، تویوتا، هیوندای، کیا و سایر برندهای مطرح و پر فروش یک یا چند مدل عرضه می‌کنند.


در مجموع کل سگمنت‌های خودروهای شاسی بلند که بیش از 350 مدل وجود دارد تیگو8 توانسته است رتبه 19 فروش را به دست آورد که این به معنای یک موفقیت بزرگ و نشان دهنده اعتماد مصرف کنندگان و نقاط قوت این محصول است.


تیگو8 با طراحی ساختار شکن در تمام نقاط، فضای داخلی بسیار مدرن و شیک، کیفیت متریال بسیار بالا، موتور مدرن و قدرتمند با بازدهی بالا، سیستم انتقال قدرت کارآمد و گارانتی بلند مدت تا 200 هزار کیلومتر نشان داد که برای رقابت با بزرگان این سگمنت با دست پر آمده و آماده رقابت است و تا اینجای کار هم موفق‌ترین خودروی این برند است. در مجموع از سال 2018 تا کنون نزدیک به 340 هزار دستگاه انواع تیگو8 تنها در بازار چین به فروش رفته و میزان فروش 136 هزار دستگاهی در سال 2020 نزدیک به 30 درصد فروش برند چری بوده است و عرضه مدل فیس لیفت با نام تیگو8 پرو با جذابیت و امکانات بسیار بالا سرعت فروش تیگو8 را در بازار چین و سایر بازارها سرعت خواهد بخشید.

 

نظر دهید


در همین زمینه