شبکه‌های اجتماعی

یک آسیایی خودروی سال 2022 جهان شد + تصویر
اتومبیل فارسی - هیوندای آیونیک ۵

هیوندای آیونیک ۵با شکست آئودی و مرسدس بنز


هیوندای آیونیک ۵ برنده بزرگ جوایز جهانی خودروی امسال بود.


این هاچ‌بک برقی برنده سه جایزه از جمله عنوان معتبر خودروی سال جهان در سال ۲۰۲۲ را کسب کرد. آیونیک ۵ در بین سه نامزد نهایی این جایزه بود. این خودرو، فورد موستانگ مک‌ای و کیا EV۶ را که پلت‌فرم مشترکی با هیوندای دارد، شکست داد.


جاهون چانگ، رئیس و مدیرعامل هیوندای موتور، درباره این جایزه گفت: «سرعت تغییرات در هیوندای تا پایان سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت، زیرا ما به زودی به مجموعه آیونیک اضافه خواهیم کرد.»


آیونیک ۵ همچنین برنده خودروی الکتریکی سال جهان شد. دو فینالیست دیگر آئودی ای‌ترون GT و مرسدس بنز EQS بودند که هر دو مدل‌های بسیار گران‌تر از هیوندای هستند.


به نوشته دنیای اقتصاد، سومین پیروزی برای آیونیک ۵ در رده طراحی خودروهای جهانی بود که در مقابل آئودی ای‌ترون GT و کیا EV۶ پیروز شد.


هیوندای در حال آماده شدن برای گسترش محدوده آیونیک ۵ با معرفی یک نوع N متمرکز بر عملکرد این خودرو است.


تصاویر جاسوسی نشان می‌دهد که مدل اسپرت دارای لاستیک‌های تهاجمی‌تر، ترمزهای بزرگ‌تر و ارتفاع سواری کمتری است. قدرت خروجی هنوز یک رمز و راز است، اما کیا EV۶ بر روی همان پلت‌فرم با حداکثر ۵۷۶ اسب بخار (۴۳۰ کیلووات) در دسترس است.


تویوتا نیز در کا یاریس کراسلاس جهانی خودروهای شهری به پیروزی رسید. این مدل در مقابل اوپل موکا و فولک واگن تایگونس پیروز شد.

 

نظر دهید


در همین زمینه