شبکه‌های اجتماعی

نسل جدید میتسوبیشی اوتلندر 2022 رونمایی شد
اتومبیل فارسی - نسل جدید میتسوببیشی اوتلندر 2020

 رونمایی در پلتفرم آمازون لایو

 

 

نسل جدید میتسوبیشی اوتلندر در پلتفرم آمازون لایو معرفی شد. این رونمایی اولین رونمایی از اتومبیل در یک پلتفرم پخش آنلاین بوده و همچنین میتسوبیشی اوتلندر 2022 نیز اولین محصول میتسوبیشی تحت تأثیر مستقیم اتحاد رنو - نیسان - میتسوبیشی است.

 

طراحی ظاهری و اندازه‌ها

فروش نسل جدید میتسوبیشی اوتلندر که بر اساس پلتفرم نیسان روگ توسعه یافته است از آوریل سال جاری میلادی در ایالات متحده آغاز خواهد شدو پس از آن در سایر بازارها نیز عرضه خواهد شد. جالب است بدانید که میتسوبیشی، اوتلندر جدید را با عبارت «اصیل و باشکوه ژاپنی» توصیف کرده است. میزان موفقیت و فروش این کراس‌اوور میتسوبیشی نه تنها برای این خوردوساز، بلکه برای نیسان که در حال حاضر 34 درصد سهام میتسوبیشی را در اختیار دارد بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این، فروش میتسوبیشی در سال 2020 با افت قابل توجهی مواجه شده است، بنابراین نسل جدید اوتلندر سئولیت سنگین مرتفع کردن نشکلات فروش در سال قبل را نیز بر دوش خواهد کشید.

 

در بخش طراحی، اوتلندر 2022 بسیار جسورتر و خشن‌تر از نسل قبلی خود ظاهر شده است. استفاده از زبان طراحی مدرن و جدید میتسوبیشی در خلق چراغ‌های جلو و نحوه اتصال آن به نوار کرومی براق و چراغ‌های مه‌شکن، ورودی هوای بزرگ، خط بدنه غلیظ و گیرا و همچنین استفاده از المان‌ها سنتی به کار رفته در مدل‌های اوولوشن را باید از ویژگی‌های ظاهری نسل جدید میتسوبیشی اوتلندر دانست.

 

6 حالت رانندگی مختلف شامل: اکونومیک (اقتصادی)، رانندگی عادی و معمولی ، رانندگی در جاده‌های آسفالته، رانندگی در شن و ماسه، رانندگی در جاده‌های برفی و لغزنده و رانندگی در گل و لای برای اوتلندر جدید در نظر گرفته شده است که از طریق کلید چرخان داخل کابین قابل انتخاب است. 

 

عرض میتسوبیشی اوتلندر جدید حدود 5 سانتی متر نسبت به مدل قبلی بیش‌تر بوده و همچنین فاصله دو محور نیز طولانی‌تر شده و در نتیحه فضای داخل کابین نیز افزایش یافته است. میتسوبیشی اوتلندر 2022 دارای طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4680، 1860 و 1746 میلی‌متر است. 

 

 

فضای داخلی کابین و برخی تجهیزات

در داخل کابین نیز، بازطراحی کامل داشبورد و پنل‌ها و تلاش برای دسترسی راحت راننده و سرنشینان به ادوات داخلی و همچنین ارتقای کیفیت مواد مصرفی را باید از ویژگی‌های بارز این کراس‌اوور ژاپنی دانست. طراحان میتسوبیشی با طراحی اهرم تعویض دنده جدید، یک کلید دوار برای انخاب حالت‌های رانندگی و همچنین یک نمایشگر بزرگ و برجسته، سعی کرده‌اند از شلوغی بیش از حد پرهیز کرده و کنترل تمامی سامانه‌ها را از طریق این 3 بخش میسر و ممکن سازند. میتسوبیشی اعلام کرده است که کابین اوتلندر جدید به خوبی عایق شده و سواری آرام، راحت و بی سر و صدایی را برای سرنشینان به ارمغان خواهد آورد. 
لازم به ذکر است که میتسوبیشی اوتلندر جدید تنها محصول در کلاس خود است که به صورت استاندارد با 3 ردیف صندلی عرضه می‌شود.

 

صفحه نمایش 12.3 اینچی به عنوان نشانگرهای پشت فرمان، صفحه نمایش مرکزی 9 اینچی برای سامانه چندرسانه‌ای، 11 کیسه هوای ایمنی، درگاه شارژ USB-C، کروز کنترل تطبیقی، رادار حرکت بین خطوط، سامانه هد آپ دیسپلی، سیستم صورتی حرفه‌ای Bose با 10 بلندگو و... از جمله تجهیزاتی است که داخل کابین میتسوبیشی اوتلندر جدید به چشم می‌خورد.

 

 

مشخصات فنی و عملکردی و قیمت

میتسوبیشی اولتندر جدید به یک پیشرانه بنزینی 2.5 لیتری مجهز شده است. این پیشرانه که با کد PR25DD شناسایی می‌شود به تازگی توسط اتحاد میتسوبیشی با نیسان و رنو توسعه داده شده است و توانایی تولید  181 اسب بخار قدرت در 6000 دور در دقیقه و بیشینه گشتاور 245 نیوتن متر در 3600 دور در دقیقه را دارد.

این پیشرانه با فناوری موسوم به mirror-bore نیسان ساخته شده و به سامانه زمانبندی متغیر سوپاپ‌ها مجهز شده است. استفاده از یک جعبه دنده 8 سرعته CVT (شبیه‌سازی 8 سرعته) در میستوبیشی اوتلندر جدید تایید شده است. 

 

این رونمایی اولین رونمایی از اتومبیل در یک پلتفرم پخش آنلاین بوده و همچنین میتسوبیشی اوتلندر 2022 نیز اولین محصول میتسوبیشی تحت تأثیر مستقیم اتحاد رنو - نیسان - میتسوبیشی است. 

 

 میتسوبیشی اوتلندر جدید به سامانه چهارچرخ محرک جدید و پیشرفته‌ای بهره می‌برد که میتسوبیشی آن را Super All-Wheel Control 4WD system نامیده است و به نظر می‌رسد که از تجربیات میتسوبیشی در مسابقات WRC در آن بهره گرفته شده است. همچنین 6 حالت رانندگی مختلف شامل: اکونومیک (اقتصادی)، رانندگی عادی و معمولی ، رانندگی در جاده‌های آسفالته، رانندگی در شن و ماسه، رانندگی در جاده‌های برفی و لغزنده و رانندگی در گل و لای برای اوتلندر جدید در نظر گرفته شده است که از طریق کلید چرخان داخل کابین قابل انتخاب است. 

نکته جالب دیگر آن است که این کلید انتخاب حالت رانندگی برای نسخه 2WD و 4WD کارایی دارد با این تفاوت که در نسخه 2WD امکان انتخاب حالت رانندگی در گل و لای وجود ندارد.

 

بر اساس اعلام رسمی، نسل جدید میتسوبیشی اوتلندر با قیمت پایه 25.795 دلار بدون احتساب هزینه حمل راهی بازار فروش خواهد شد.

 

 

نظر دهید


در همین زمینه