شبکه‌های اجتماعی

اتومبیل فارسی - تایر خودرو برقی
رئیس ایمیدرو اعلام کرد

سیاست‌های کلان وزارت صمت و دولت برای متحول شدن صنعت خودرو به سمت جایگزینی پیشرانه‌های برقی با درون‌سوزها حرکت کرده است که در همین راستا رونمایی از تایر خودروهای برقی کلید خورد.

 

به گزارش اتومبیل فارسی به نقل از ایسنا، محمدرضا موثقی، رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) یکشنبه، با سفر به استان خراسان جنوبی در مراسم کلنگ زنی کارخانه فلوتاسیون مس و طلای خوسف حاضر شد و علاوه بر افتتاح طرح‌های مربوط به صنایع معدنی در مراسم رونمایی از دو طرح زیرساختی خودرویی نیز شرکت کرد.

 

در این سفر که با هدف پایش وضعیت طرح های وزارت صمت انجام شد، رونمایی از تایر خودروهای برقی را کلید زد. سیدعلی ضیاتبار مدیر تکنولوژی و تحقیقات یک شرکت تایرسازی ضمن تاکید بر کیفیت بالای تایر های تولید شده، اظهار کرد: تایرهای خودرو برقی تولید شده بر اساس دانش بومی تولید شده و از تکنولوژی بالایی برخوردار است. این تایرها مرحله آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

 

وی افزود : در عصر تغییرات مستمر تنها، یادگیرندگان آینده را به ارث می‌برند. با توجه به توسعه برقی سازی حمل‌ونقل، موضوع تولید تایرهای خودروهای برقی مطرح شد و رویکرد این شرکت نیز بر این اساس استوار شد. مدیر تکنولوژی و تحقیقات این شرکت تایرسازی تصریح کرد: ارتباط تنگاتنگ پروژه‌ای میان مپنا و ما برقرار شد. با تکنولوژی نهادینه شده در کشور، برای اولین بار توانستیم در کشور تایری خلق کنیم که مصرف سوخت را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. سایش کمتر، مصرف سوخت پایین‌تر و در مقابل پیمایش بیشتر، سه ویژگی منحصر به فرد خودروهای برقی است.

نظر دهید


در همین زمینه