شبکه‌های اجتماعی

زیان ۲۱۰ میلیارد دلاری خودروسازان جهان تا پایان سال 2021
اتومبیل فارسی - خط تولید خودرو

به دلیل اختلال در زنجیره تامین قطعات

 


شرکت مشاوره‌ای آلیکس پارتنرز ‌پیش‌بینی کرد که خودروسازان جهان امسال ۲۱۰ میلیارد دلار از درآمد خود را به دلیل اختلال در زنجیره تامین از دست خواهند داد که این رقم تقریبا دو برابر پیش‌بینی قبلی این شرکت محسوب می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اتومبیل فارسیبه نقل از تسنیم، این شرکت در پیش‌بینی جدید خود اعلام کرد که کمبود تراشه تنها بخشی از مشکل زنجیره تامین است. قیمت‌های بالا و عرضه محدود کالاهایی مانند فولاد و رزین پلاستیک باعث افزایش هزینه‌ها شده و خودروسازان را مجبور به محدود کردن تولید می‌کند.

 

بر اساس این پیش‌بینی، خودروسازان در مسیری حرکت می‌کنند که احتمالا تولید 7.7 میلیون دستگاه را در سال ۲۰۲۱ از دست خواهند داد. شرکت آلیکس پارتنر پیش از این در ماه مه، پیش‌بینی کرده بود که خودروسازان جهانی ۱۱۰ میلیارد دلار از درآمد خود را از دست خواهند داد و 3.9 میلیون خودرو از برنامه تولید خود در سال جاری عقب خواهند ماند. این پیش‌بینی جدید در شرایطی مطرح می‌شود که خودروسازان و تولیدکنندگان کامیون‌های تجاری هشدار داده‌اند برخلاف چیزی که مدیران این صنعت امیدوار بودند، مشکلات کمبود تراشه و افزایش قیمت کالاها در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۱ کاهش نخواهد یافت.

 

      بخوانید >  مشتریان نسل جدید تویوتا لندکروزر باید تا 4 سال در نوبت تحویل باشند!

 

هفته گذشته موسسه آی‌اچ‌اس مارکت ‌نیز چشم‌انداز تولید جهانی صنعت خودرو خود را برای سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ کاهش داد. منابع تولید تراشه در چند ماه گذشته با شیوع ویروس کرونا در مالزی به‌شدت آسیب دیده است که این امر تولید عرضه‌کنندگان مهم را با مشکل مواجه کرده است.

 

 

نظر دهید


در همین زمینه