شبکه‌های اجتماعی

نسخه مخصوص بر اساس یک وسیله نقلیه محبوب


تویوتا در نمایشگاه بین‌المللی بانگکوک، نسخه جدیدی از هایلوکس الکتریکی را معرفی کرد که نام کامل آن، تویوتا هایلوکس Revo BEV است و قرار است به صورت رسمی وارد مراحل تست و آزمایش عمومی در تایلند شود. با توجه به این که نزدیک به ۵۰ درصد از خودروهای جدید فروخته‌شده در تایلند از سگمنت پیکاپ‌ها هستند، اهمیت این نسخه و عرضه آن در این کشور دوچندان می‌شود.

نمونه اولیه‌ای که از تویوتا هایلوکس در بانگکوک به نمایش گذاشته شد،‌ نسخه تغییر شکل‌یافته‌ای از این مدل محبوب است که در تایلند به نام سانگثائو (songthaew) شناخته می‌شود. این خودروها،‌ وسایل نقلیه عمومی محبوبی در این کشور هستند که معمولا در اصل، یک مدل پیکاپ است که بخش بار آن را صاف کرده و آن را با نیمکت یا صندلی‌های بزرگ جایگزین کرده‌اند. از محصول نهایی به عنوان تاکسی یا اتوبوس در مسیرهای پرتردد استفاده می‌شود. این وسایل نقلیه را می‌توان در تقریبا سراسر تایلند پیدا کرد و از آن‌ها به عنوان خودروهای مخصوص هتل‌ها و مراکز تفریحی و تجاری نیز استفاده می‌شود.

AutomobileFa Toyota Hilux Songthaew 14030125 1تویوتا قصد دارد که ۱۲ دستگاه از این نمونه اولیه را برای آزمایش به خیابان‌های منطقه توریستی پاتایا بفرستد. فاصله این منطقه با مرکز بانگکوک، ۹۰ دقیقه عنوان شده است. مسافت کوتاهی که می‌تواند به ساماندهی مراحل تست و ارائه خدمات توسط تویوتا کمک کند. اگرچه تویوتا درباره تولید این نسخه و فرآیند توسعه آن بسیار شفاف بوده، اما هنوز از عملکرد فنی پیشرانه الکتریکی این مدل صحبتی نکرده است. برخی از رسانه‌های استرالیایی موفق شده بودند که در سال گذشته، نسخه‌ای از نمونه اولیه این مدل را تست کنند و طبق ادعاهای مطرح‌شده توسط آن‌ها، می‌توان انتظار یک بسته باتری ۷۱.۴ کیلووات ساعتی مشابه مدل bZ4X را داشت. مسافت قابل‌پیمایش توسط این نسخه نیز فعلا مشخص نیست اما تویوتا گفته که برای رسیدن به حداقل ۲۰۰ کیلومتر مسافت با یک بار شارژ کامل باتری‌ها تلاش می‌کند.

AutomobileFa Toyota Hilux Songthaew 14030125 2این که چه بازارهای دیگری قرار است صاحب نسخه الکتریکی هایلوکس شوند نیز نامشخص است اما ممکن است شاهد عرضه آن در برخی از کشورهای جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه باشیم. تقاضا برای پیکاپ‌های الکتریکی در این سایز نسبتا پایین است و طبیعی است که تویوتا بخواهد با دقت و ساماندهی بیشتری به سراغ عرضه این نسخه در بازارهای دیگر برود. طبق برخی گزارشات غیررسمی، ممکن است تویوتا بخواهد در برخی از کشورها به جای استفاده از پیشرانه تمام‌الکتریکی، به دنبال عرضه نسخه هایبریدی این مدل باشد.

 

نظر دهید


در همین زمینه