جذاب‌تر و پیشرفته‌تر از قبل

نسل جدید رولزرویس گوست معرفی شد

نویسنده: ارشیا عباسی سه شنبه، 11 شهریور 1399
اتومبیل فارسی - رولزرویس گوست 2021 اتومبیل فارسی - رولزرویس گوست 2021

پس از یک کمپین تبلیغاتی طولانی مدت، نسل جدید رولزرویس گوست 2021 معرفی شد.

 

نسل جدید رولزرویس گوست بر اساس همان پلتفرم ماژولار به کار رفته در فانتوم و کالینان توسعه داده شده است با این تفاوت که مهندسان رولزرویس تغییراتی را در سازه کف، رکاب‌ها و برخی دیگر از اجزای شاسی داده‌اند تا به سواری و هندلینگ بهتری برسند.

رولزرویس گوست جدید در بخش قوای فنی به پیشرانه 12 سیلندر V شکل توئین توربو با حجم 6.75 لیتر مجهز شده است. این پیشرانه توانایی تولید 563 اسب‌بخار قدرت و 850 نیوتن‌متر گشتاور را دارا است که بر اساس اعلام رولزرویس، بیشینه گشتاور تولیدی آن در دور 1600 دور در دقیقه در دسترس خواهد بود. با تغییرات ایجاد شده در سیستم هوای ورودی این پیشرانه، صدای ورودی به داخل کابین نیز کاهش یافته است.

پیشرانه رولزرویس گوست جدید در پشت اکسل جلو قرار گرفته که باعث ایجاد تقسسیم وزن ایده‌آل 50-50 بین دو محور اتومبیل می‌شود. توان تولیدی این پیشرانه نیز از طریق جعبه‌دنده 8 سرعته خودکار که به سامانه ماهواره‌ای رولزرویس متصل است به هر چهار چرخ منتقل خواهد شد. این جعبه‌دنده به کمک اطلاعات ماهواره‌ای که از طریق GPS دریافت می‌کند از پیچ و خم‌های مسیر پیش رو آگاه شده و پیش از ورود به پیچ‌ها بهترین دنده را انتخاب می‌کند. علاوه بر این، نسل جدید رولزرویس گوست برای فرمان‌پذیری بهتر به سامانه فرمان چهار چرخ نیز مجهز شده است.

 

یکی از ویژگی‌های نوآورانه به کار رفته در رولزرویس گوست جدید، سیستم تعلیق صفحه‌ای است. در این سیستم، میراگر تعبیه شده در بازوی جناغی بالایی هماهنگ با سامانه هوشمند موسوم به Flagbearer فعالیت می‌کند. این سامانه با استفاده از دوربین‌های تعبیه شده مسیر پیش رو را بررسی کرده و عملکرد سیستم تعلیق را بر اساس ناهمواری‌های مسیر پیش رو تنظیم می‌کند. چنین سیستم هوشمندی در هماهنگی با بازوهای جناغی تعلیق و دمپرها (کمک فنرها) حاصل ده سال تحقیق و آزمایش رولزرویس بوده است. سامانه فوق تکامل بخش سیستم تعلیق هوایی دوبل جناغی رولزرویس با قابلیت تنظیم اتوماتیک خواهد بود.

 

 

فناوری جدید به کار رفته در رولزرویس گوست جدید به راننده اجازه می‌دهد تا در را با یک کشش اهرم داخلی به طور برقی باز کند و زمانی که در به اندازه کافی باز شد، با رها شدن دستگیره ترمز در به طور خودکار درگیر شده و در متوقف می‌شود. پس از پیاده شدن نیز با با فشار یک دکمه روی دستگیره خارجی، در به طور خودکار بسته می‌شود.

در مقایسه با نسل قبلی، رولزرویس گوست جدید 89 میلی‌متر در طول افزایش داشته و به طول 5546 میلی‌متر رسیده و با عرض 1978 میلی‌متر، نسبت به نسخه قبلی 30 میلی‌متر عریض‌تر است. در داخل کابین، رولزرویس عایق‌بندی صوتی جدید و پیشرفته‌ای را اجرا کرده است. در این عایق‌بندی جدید، تمامی عواملی که صدای اضافی تولید می‌کردند ردیابی و اصلاح شده‌ است. به عنوان مثال، دربررسی‌ها مشخص شد که کانال‌های درنظر گرفته شده برای عبور جریان هوای سیستم تهویه مطبوع بیش از حد بلند است و همین عامل باعث ایجاد صدا می‌شود که برای اصلاح، داخل این کانال‌‌ها صیقل داده شد.

 

 

جلوپنجره جدید به کار رفته در نسل جدید رولزرویس گوست مجهز به نورپردازی با 20 چراغ LED است. همچنین چراغ‌های جلو از نوع پیشرفته لیزری است. ناگفته نماند که چراغ‌های عقب با طراحی کاملا جدید نیز یکی از ویژگی‌های قابل توجه در رولزرویس گوست 2021 است. در کنار موارد گفته شده، نسل جدید رولزرویس گوست به سامانه‌ کمکی پیشرفته تشخیص حیوانات و عابر پیاده در روز و شب، 4 دوربین در اطراف خودرو با قابلیت نمایش نمای پانوراما، کنترل کروز فعال، هشدار برخورد و تصادف، حرکت بین خطوط و هشدار تعویض خط و پارک خودکار است.

قیمت پایه نسل جدید رولزرویس گوست در بازار ایالات متحده از 332.500 دلار شروع می‌شود.

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection