شبکه‌های اجتماعی

نسل جدید نیسان قشقایی 2022 رونمایی شد + تصاویر
اتومبیل فارسی - نسل جدی نیسان قشقایی 2022

 همراه با سامانه ProPilot و سامانه هیبریدی جدید

 

 

نیسان به طور رسمی از نسل جدید قشقایی رونمایی کرد. نیسان قشقایی 2022 که سومین نسل از این کراس‌اوور کوچک نیسان به شمار می‌رود در نسل جدید خود طراحی بسیار جسورانه، خشن و همچنین قوای محرکه هیبریدی را همراه خواهد داشت.

بارزترین ویژگی‌ که در طراحی نسل جدید نیسان قشقایی به روشنی قابل مشاهده است و نقش غیر قابل انکاری در ایجاد چهره‌ای جسور و تند و تیز نسل سوم نیسان قشقایی دارد، استفاده از جلوپنجره V شکل موسوم به V-Motion و همچنین چراغ‌های جلوی LED ماتریسی و هندسه بومرنگ شکل چراغ‌های جلو است. 

 

نسل جدید نیسان قشقایی دارای 35 میلی‌متر طول، 32 میلی‌متر عرض و 25 میلی‌متر ارتفاع بیشتر نسبت به نسل قبلی است و فاصله بین دو محور آن نیز 20 میلی‌متر افزایش یافته است. مشتریان نسل جدید نیسان قشقایی می‌توانند از میان 11 رنگ و 5 ترکیب دو رنگ، رنگ دلخواه خود را برای این محصول انتخاب کنند.

نسل جدید نیسان قشقایی از پلتفرم CMF-C که توسط اتحاد رنو - نیسان - میتسوبیشی توسعه یافته استفاده می‌کند. در این نسل به کمک پلتفرم جدید، فضای بار 50 لیتر بزرگتر از قبل است و به دلیل کاهش 20 سانتی‌متری فاصله کف خودرو تا زمین و بهینه‌سازی سیستم تعلیق، سواری و پایداری بسیار مطلوبی را ارائه خواهد داد. درهای عقب اکنون تا 90 درجه باز می‌شوند تا دسترسی به ردیف عقب راحت‌تر صورت گیرد.

 

در داخل کابین نیسان قشقایی 2022 به جای استفاده از نشانگرهای سنتی پشت فرمان، از یک نمایشگر 12.3 اینچی استفاده شده است علاوه بر این‌، یک نمایشگر هدآپ دیسپلی 10.8 اینچی جدید نیز تعبیه شده که بزرگترین نمایشگری است که تاکنون برای سامانه HUD به کار رفته است.

سیستم سرگرمی و چند رسانه‌ای جدید نیسان که در نسل جدید قشقایی نیز به کار رفته به یک صفحه نمایش لمسی 9 اینچی مجهز است که علاوه بر درگاه USB و بلوتوث، امکاناتی نظیر Nissan Connect ،Android Auto و Apple CarPlay را نیز در اختیار راننده و سرنشیان قرار خواهد داد. 

 

همچنین نیسان قشقایی جدید یک نسخه پیشرفته‌تر مجهز به سامانه هیبریدی جدید e-Power نیسان نیز خواهد داشت. این سامانه با هیبریدی‌های موجود در بازار متفاوت است زیرا از پیشرانه درون‌سوز تنها به عنوان مولد الکتریسیته استفاده می‌شود و این پیشرانه به محور محرک متصل نیست.. 

 

دامنه قوای محرکه به کار رفته در نسل جدید نیسان قشقایی با یک مجموعه هیبریدی شامل یک پیشرانه 4 سیلندر توربوشارژ 1.3 لیتری و یک موتور الکتریکی در نسخه پایه آغاز می‌شود. این سامانه هیبریدی توانایی تولید 138 و 156 اسب بخار قدرت را دارا است و همراه با جعبه‌دنده 6 سرعته دستی یا CVT Xtronic در دسترس است. نسخه چهارچرخ محرک نیان قشقایی 2022 نیز تنها با موتور 156 اسب بخاری و سیستم انتقال قدرت CVT در دسترس خواهد بود.

همچنین نیسان قشقایی جدید یک نسخه پیشرفته‌تر مجهز به سامانه هیبریدی جدید e-Power نیسان نیز خواهد داشت. این سامانه با هیبریدی‌های موجود در بازار متفاوت است زیرا از پیشرانه درون‌سوز تنها به عنوان مولد الکتریسیته استفاده می‌شود و این پیشرانه به محور محرک متصل نیست. این سامانه هیبریدی جدید ترکیبی از یک پیشرانه بنزینی 1.5 لیتری 154 اسب بخاری و یک موتور الکتریکی 187 اسب بخاری، یک ژنراتور برق و یک اینورتر است که در نهایت توان 187 اسب بخار را به محور محرک خودرو منتقل خواهد کرد. بنابراین با این سامانه عملا با یک خودروی برقی رو به رو خواهیم بود. 

 

نسل جدید نیسان قشقایی جدید دارای آخرین نسخه از  سامانه کمکی راننده ProPilot نیسان است. این سیستم فقط در مدل‌های مجهز به جعبه‌دنده Xtronic در دسترس است و می‌تواند سرعت خودرو را تا سرعت تعیین شده در کروز کنترل افزایش دهد و می‌تواند در ترافیک‌های سنگین نیز سرعت خودرو را به صفر برساند و خودرو را متوقف کند.

سیستم ProPilot به روز شده اکنون می‌تواند با کمک رادارهای نقطه کور، در کنترل فرمان خودرو نیز مداخله کند.

 

 

 

 

نظر دهید


در همین زمینه