مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد

فوری | کراس‌اوور ملی ایران خودرو با نام «ریرا» فردا رونمایی می‌شود

نویسنده: ارشیا عباسی یکشنبه، 22 خرداد 1401
اتومبیل فارسی - لوگوی ایران خودرو اتومبیل فارسی - لوگوی ایران خودرو

 

مهدی خطیبی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو امروز یکشنبه 22 خرداد ماه در حاشیه مراسم افتتاح همایش ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران‌خودرو اعلام کرد که این خودروساز وطنی فردا (دوشنبه 23 خرداد ماه) اولین کراس‌اوور ملی خود را که تا کنون با نام پروژه K125 شناخته می‌شد با حضور وزیر صنعت، معدن و تجاتر رونمایی خواهد کرد.

 

به گفته وی این محصول قرار است با نام «ریرا» وارد بازار شود. واژه «ریرا» در زبان مازنی به معنی باران و یکی از اشعار شاعر بزرگ کشورمان نیما یوشیج است. ‌از آنجایی که قرار است این محصول در سایت خزر ایران خودرو مونتاژ شود، نام ریرا برای آن انتخاب شده است.

 

خطیبی در ادامه گفت: «با راه اندازی خط رنگ و خط پرس این محصول در مازندران، تولید ریرا به طور کامل و مجزا در سایت خزر انجام خواهد شد. این خودرو کاملا با کلاس روز جهانی مطابقت دارد و نام آن به زبان فارسی بر روی خودرو درج خواهد شد.»

 مدیر طراحی پروژه خودروی کراس اوور ایران خودرو، با بیان این‌که موتور این محصول نسل جدید EF۷ پلاس توربوشارژ و دارای گیربکس‌ شش سرعته داخلی‌سازی شده و انتقال قدرت دستی و اتوماتیک خواهد بود، عنوان کرد: «کراس‌اوور ایران خودرو با سطح بالای داخلی سازی به تولید خواهد رسید.»

 

شهریور ماه پارسال بود که امیر سیمدار، پلتفرم محصول کراس اوور ایران خودرو را همان پلتفرم خودروی تارا دانست که از منظر ابعاد و مشخصات کاملا تغییر یافته و تبدیل به پلتفرمی جدید شده و گفت: «ایران خودرو بر مبنای ظرفیت و دانش موجود، توان تولید خودروهای CUV را دارا است. از سوی دیگر بر اساس تحقیقات صورت گرفته، خانواده خودروهای CUV در جهان، بازار رو به رشدی داشته و خلاء آن در ایران خودرو وجود دارد.»

 

به همین جهت و پس از بررسی بر روی پلتفرم های موجود، پلتفرم خودروی تارا به عنوان پلتفرم پایه برای توسعه خودروی CUV انتخاب شد. به بیان وی، این خودرو به لحاظ ابعاد و اندازه، در دسته خانواده خودروهای شاسی بلند و کامپکت قرار می‌گیرد.

 

سیمدار با بیان این‌که کراس اوور ایران خودرو دارای مشخصات فنی دیگری نظیر سقف سانروف پانوراما، صندلی‌های برقی، چهار تا شش ایربگ، سیستم ESC، ترمز پارک برقی، مالتی مدیا و صندلی چرم و پارچه است، تصریح کرد: «با توجه به استایل به روز و سطح امکانات رفاهی و ایمنی، این خودرو می‌تواند در رقابت با خودروهای رقیب، ضمن تامین سطوح بالای استانداردهای ایمنی، امکانات رفاهی مناسبی را در اختیار مشتری قرار دهد.»

 

وی الگوبرداری از یوزپلنگ ایرانی را روند فعلی طراحی محصولات اخیر ایران خودرو خواند و گفت: «در طراحی استایل این محصول نیز از یوزپلنگ ایرانی الهام گرفته و الگوبرداری شده است و سعی این است از خصوصیات و خطوط چهره و بدن یوز ایرانی در طراحی استایل خودرو بهره گرفته شود.»

 


در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

14010204

Gif automobile Farsi 325 90

MVM 14010209

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection