شبکه‌های اجتماعی

تعرفه جدید و جزئیات اجرای طرح ترافیک در تهران برای سال 1400 اعلام شد
اتومبیل فارسی - محدوده طرح ترافیک

ارائه بسته‌‌های یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه با تخفیف

 

 

عمار سعیدیان‌فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح‌ های ترافیکی شهرداری تهران روز گذشته با اشاره به جزئیات اجرای طرح ترافیک در سال 1400، اعلام کرد که قیمت پایه مجوز طرح ترافیک 35 هزار تومان تعیین شده است. لازم به ذکر است فردی که دارای معاینه فنی برتر باشد و ساعت غیر اوج در محدوده طرح ترافیک تردد کند، 20 هزار و 580 تومان پرداخت می کند و فردی که دارای معاینه فنی عادی است و در ساعت پیک وارد طرح شود، می بایست 63 هزار تومان بپردازد.

 

به گزارش پایگاه خبری اتومبیل فارسی به نقل از ایرنا، مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح ‌های ترافیکی شهرداری تهران در ادامه عنوان کرد: «امسال کار جدیدی انجام داده‌‌ایم و با توجه به مصوبه شورای شهر، بسته‌‌های یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه برای شهروندان با کمی تخفیف پیش بینی شده است و شهروندان می‌‌توانند با توجه به نوع خودرو و میزان تردد در محدوده طرح، بسته مورد نظر خود را رزرو کنند که قطعا برایشان مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.»

مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران تصریح کرد: «خبرنگاران، بیماران خاص و معلولین، ایثارگران، آژانس‌ها و همچنین تاکسی‌های تلفنی تا زمانی که سهمیه 1400 را دریافت نکنند، مجوزهای سال 99 آنها اعتبار خواهد داشت.»

 

در رابطه با ساکنان محدوده طرح ترافیک، اگر فردی در محدوده طرح ترافیک مستاجر باشد و قرارداد اجاره آن‌ها به زمان پایانی نزدیک است، باید به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کند و اجاره نامه تمدید شده جدید خود را ارائه دهند. مالکان ساکن در این محدوده نیازی به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ندارند و فقط باید اقدام به پرداخت عوارض خودرو، نوسازی و پسماند به صورت غیرحضوری کنند.

برای این افراد در سال 1400 نیز تخفیف 50 درصدی مانند سال گذشته اعمال می‌شود و یک خروج از محدوده قبل از ساعت 9 و یک ورود بعد از ساعت 16 به صورت رایگان پیش بینی شده است.

تعداد سهمیه ‌ها نسبت به قبل تغییری نکرده و مطابق سال گذشته خواهد بود. اگر یک فرد بدون رزرو مجوز وارد طرح ترافیک شود، ما بدون محاسبه اینکه معاینه فنی دارد یا خیر، ساعت اوج ترافیک آمده یا خیر، بیشترین مبلغ ورود به طرح را اخذ می کنیم و مهلتی برای پرداخت در نظر نمی گیریم. شهروندان با رزرو طرح متناسب با وضعیت خودرو و زمان تردد، تعرفه کمتری پرداخت خواهند کرد.

 

در خصوص ساعت اجرای طرح ترافیک نیز تابع شورای ترافیک شهر تهران و ستاد ملی کرونا هستیم و پنجشنبه ها نیز مانند قبل، طرح ترافیک اجرا نمی‌شود و تنها طرح کاهش آلودگی هوا برقرار خواهد بود، این یعنی اگر افراد در محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش اقدام به تردد کنند، از سهمیه فصلی آن‌ها کسر می‌شود.

در سال آینده اولین روزی که طرح ترافیک اجرایی شود، تعرفه های 1400 در همه مجوزها و سهمیه ها اعمال خواهد شد. به عنوان مثال سهمیه خبرنگاران 90 درصد تخفیف دارد و باقی رقمی که به عنوان هزینه مجوز طرح پرداخت می‌کنند، از سال 1400 مشمول افزایش نرخ خواهد بود. این امر بر روی همه تعرفه‌های افراد سهمیه بگیر و عادی اعمال خواهد شد، ولی اعتبار سهمیه‌ها تا زمان تخصیص سهمیه جدید برقرار خواهد بود.

به طور معمول طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا، یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود و شرط ورود به این محدوده‌‌ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت ‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی است.

 

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان ‌های شریعتی و 17 شهریور منتهی می شود و از سوی دیگر، طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی (ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود خواهد شد.

 

 

 

 

نظر دهید