شبکه‌های اجتماعی

سوپراسپرت 250 میلیاردی بوگاتی آماده در آستانه تحویل به مشتریان
اتومبیل فارسی - بوگاتی سنتودیچی

تولید بوگاتی سنتودیچی تنها در 10 دستگاه

 

به گزارش اتومبیل فارسی به نقل از ایسنا، نخستین بار خودروسازی فوق لوکس بوگاتی از محصول سنتودیچی خود در سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد اما با توجه به شیوع کرونا و تاخیرهای ایجادشده در طراحی های تکمیلی، آزمایش اولیه این خودرو نخستین بار در اواخر سال قبل و توسط ۲۷ مهندس این شرکت در آمریکا انجام شد. بوگاتی سنتودیچی در مقایسه با برخی از محصولات دیگر بوگاتی قیمت کمتری دارد اما مشتریان برای خرید این خودرو باید هشت میلیون یورو ( ۹.۳ میلیون دلار) پرداخت کنند.

 

این خودرو نسبت به نسل های قبلی بوگاتی از ظاهری متفاوت تر و همچنین یک سیستم خنک کننده پیشرفته برخوردار خواهد بود و قرار است تا تنها ۱۰ دستگاه از آن تولید شود. با تغییرات ایجاد شده در سیستم تهویه هوای موتور، مقاومت موتور در برابر گرما تا ۴۵ درجه سانتی گراد افزایش یافته که باعث می شود هنگام رسیدن به حداکثر سرعت و یا طی مسافت طولانی ریسک وارد شدن فشار به موتور به حداقل برسد.

 

سنتودیچی از یک موتور توربو شارژ هشت لیتری ۱۶ سیلندر بهره می برد که به آن توان ۱۶۰۰ اسب بخار (۱۱۷۶ کیلووات) می دهد. سرعت این خودرو طی ۲.۵ ثانیه از صفر کیلومتر بر ساعتبه ۱۰۰کیلومتر بر ساعت می رسد و تنها ۱۳.۱ ثانیه زمان لازم است تا سرنشینان خودرو، سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت را تجربه کنند. حداکثر سرعت این خودرو نیز ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

 

به گفته بوگاتی پس از انجام آزمایشات ایمنی خودرو در آمریکا، سنتودیچی برای سنجش دوام قطعات و کیفیت سنجی عملکرد موتور و آلایندگی های زیست محیطی در یک مسافت ۳۰ هزار کیلومتری در اروپا آزمایش خواهد شد و در صورتی که مشکل خاصی طی این دو مرحله پیش نیاید، کار ساخت نمونه های نهایی برای تحویب به مشتریانی که قبلا برای دریافت خودرو سفارش داده اند آغاز خواهد شد.

 

centodieci02

 

 

نظر دهید


در همین زمینه