شبکه‌های اجتماعی

شرط جدید «نبود پلاک فعال در خانواده» در فروش‌های فوق‌العاده
اتومبیل فارسی - شرایط جدید فروش خودرو

نارضایتی مشتریان و جوابیه ایران‌خودرو

در حالی مرحله دوم طرح فروش فوق‌العاده محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو به اتمام رسید که بسیاری از مردم از شرط عدم پلاک فعال در خانواده، ابراز نارضایتی کردند.


در راستای برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حذف واسطه‌گران و دلالان در طرح‌های فروش خودرو، محدودیت‌هایی همچون اختصاص هر دستگاه خودرو به یک شماره ملی، عدم خرید خودرو طی ۴۸ ماهه اخیر از ایران‌خودرو و سایپا، دارا بودن سن حداقل ۱۸ سال و ارائه گواهی‌نامه رانندگی لحاظ شده است. علاوه بر این، شرط نداشتن پلاک فعال در خانواده نیز از دیگر ملزومات این شرایط فروش بوده است که این شرط گلایه‌ و اعتراضات زیادی را به همراه داشته است.

 

به عنوان مثال، شخصی که یکی از اعضای خانواده وی در شهر دیگری مالک خودرو شخصی است، چرا باید از خرید خودرو صفر کیلومتر در طرح فروش فوق‌العاده محروم شود؟ یا یک خانواده چند نفره که مالک یک دستگاه خودرو قدیمی (به عنوان مثال مدل 83) هستند چرا باید مجبور به خرید خودرو صفر کیلومتر جدید از بازاز آزاد با قیمت بالاتر شده و از شرکت در این طرح فروش محروم شوند؟

 

بابک رحمانی، معاون فروش ایران‌ خودرو در مورد این مشکل و اعتراض مشتریان گفت: «محدود کردن شرایط ثبت‌نام با شرط عدم پلاک فعال خانواده، تصمیم کمیته خودرو بوده است تا با توجه به مزایای طرح فروش فوق‌العاده به سایر طرح‌های فروش، خودرو به دست مشتری واقعی و خانواده‌هایی که از خودرو بی‌بهره‌اند، برسد.»
وی با بیان این مطلب که اقداماتی که صورت می‌گیرد ابتدا در کمیته خودرو بررسی می‌شود، اظهار کرد: «همچون بحثی که برای توزیع خودرو، به سمت شیوه قرعه‌کشی رفتیم یا بحث پلاک فعال و... که همگی در کمیته خودرو و در حضور نهادهای مختلف همچون ناجا و غیره برگزار می‌شود، همه تلاش‌ها برای این بوده است که تقاضاها واقعی شده و در توزیع نیز بتوانیم عادلانه رفتار کنیم.»


وی افزود: «در طرح فروش فوق‌العاده به دلیل این که محصولات با قیمت قطعی و ظرف مدت کوتاهی تحویل می‌شود، تمایل ما این بوده است که این خودروها به دست مصرف‌کننده واقعی برسد. ضمن این که منطق پشت عدم پلاک فعال در خانواده، این است که خانواده‌هایی هستند که خودرو در حال حرکت دارند اما در مقابل خانواده‌هایی هم هستند که حتی یک خودرو هم ندارند، لذا شرایطی فراهم شود تا فعلا اولویت با خانواده‌های بدون خودرو باشد.»

 

معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو تاکید کرد: «بنابراین موضوع عدم پلاک فعال در خانواده که تنها برای طرح فروش فوق‌العاده اعمال می‌شود، مطرح شد تا خانواده‌های بدون خودرو بتوانند از این طرح بهره‌مند شوند. همچون هر تغییر شرایط دیگری، ابتدا سخت است و به‌نظر عجیب می‌آید اما با توجه به منطقی که پشت آن وجود دارد، در حقیقت مشتریانی در اولویت قرار می‌گیرند که حتی یک خودرو هم ندارند. بنابراین برای خانواده و افرادی که به طور مثال خودروی فرسوده داشته یا تعداد نفرات خانوار زیاد است، روش‌های دیگر و استفاده از سایر طرح‌های فروش وجود دارد تا بتوانند خودروی فرسوده خود را تبدیل به احسن یا بیشتر کنند. در فروش فوق‌العاده با قیمت ثابت است که این شرط در آن اعمال می‌شود.»

 

نظر دهید


در همین زمینه