شبکه‌های اجتماعی

کوییک S و کوییک G چه تفاوت‌هایی دارند؟
اتومبیل فارسی - سایپا کوییک اس و کوییک جی

سایپا کاتالوگ رسمی کوییک‌های جدید را منتشر کرد

 

 

تابستان 1399، همزما با کنار گذاشتن پراید از خط تولید، سایپا سه محصول جدید خود را رونمایی کرد. آریا، ساینا S و کوییک S. سایپا کوییک S که در حقیقت نسخه‌ای تازه خانواده کوییک است، با تغییراتی در نمای بیرونی و داشبورد همراه بود، اما جزییات این که کوییک اس و جی چه تفاوت‌هایی با هم دارند از سوی سایپا اعلام نشده بود.
حالا سایپا در وبسایت رسمی خود کاتالوگ و تصاویر کوییک اس و جی را منتشر کرده که تفاوت این دو نسخه را آشکار می‌سازد.

 

AutomobileFa 2020 Saipa Quik S G 3

 

تفاوت‌های ظاهری کوییک اس و جی
کوییک اس و کوییک در نمای بیرونی با هم تفاوتی ندارند، اما در نمای جلو به نمونه‌های معمولی متفاوتند. در واقع کوییک اس و کوییک جی داریا مجموعه سپر و جلوپنجره جدیدی هستند که آن‌ها را از نسخه‌های قبلی متمایز می‌کند. جلوپنجره این خودرو بزرگ تر از قبل است و دو نوار سیاه رنگ که با الهام از چهره یوزپلنگ ایرانی طراحی شده، چراغ‌های جلو را به مجموعه چراغ‌های روشنایی روز و مه شکن متصل می کند.


با این حال نمای داخلی کوییک اس و کوییک جی به کلی با هم متفاوت است. مجموعه داشبورد کوییک اس بدون تغییر باقی مانده، اما پنل میانی کوییک جی به کلی تغییر کرده است. این تغییرات که پیش‌ تر با عنوان داشبورد جدید کوییک اس شناخته می‌شد، حالا تنها در نسخه G ارائه می‌شود. در این تغییرات شاهد استفاده از دریچه‌ کولرهای گرد در کنسول میانی هستیم که کمی بالاتر از آن یک نمایشگر لمسی جا نمایی شده است. یک پنل تزیینی نیز دور دریچه‌ها و کنترل‌های سیستم تهویه مطبوع را پوشانده و تا اطراف اهرم تعویض دنده امتداد یافته است.

 

AutomobileFa 2020 Saipa Quik S G 5


ابعاد کوییک S و G تغییری نکرده و طول، عرض و ارتفاع آن 4005، 1678 و 1532 میلی‌متر باقی‌مانده است. فاصله بین دو محور این خودرو نیز 2410 میلی‌متر است.
هر دو خودرو به پیشرانه 1.5 لیتری M15 مجهز شده‌اند که 1503 سی‌سی حجم دقیق آن است و به دریچه گاز برقی مجهز شده است. این پیشرانه 87 اسب بخار قدرت و 128 نیوتن‌متر گشتارو نیرو تولید می‌کند و دارای استاندارد آلایندگی یورو 5 است. ترمزهای سایپا کوییک اس و جی در جلو از نوع دیسکی خنک‌شونده و در عقب از نوع کاسه ای است.

 

تجهیزات، مهم‌ترین تفاوت کوییک اس و کوییک جی
مهم‌ترین تفاوت کوییک اس و کوییک جی را علاوه بر تفاوت ظاهری داشبورد این دو می‌توان در سطح تجهیزاتشان دانست. هر دو خودرو دارای تجهیزاتی مانند سنسور پارک دنده عقب، سیستم تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک، دستگیره آسان باز شو، نشانگر تعویض دنده، چراغ روشنایی روز، مه شکن جلو و عقب، چراغ همراه تا منزل، نمایش دمای هوای بیرون دو کیسه هوا، شیشه‌های و آینه‌های برقی، سیستم‌های کمکی ترمز ABS و EBD، شارژر موبایل، کامپیوتر سفر و سیستم ضد سرقت هستند.


با این حال سایپا کوییک G با آپشن‌های بیشتری مانند نمایشگر 7 اینچی، دوربین دنده عقب، کنترل سیستم صوتی روی فرمان، پوشش چرمی صندلی‌ها، سیسم کنترل فشار باد تایر، چراغ‌های اتوماتیک، سیستم ناوبری (GPS)، شیشه دودی و رینگ آلیاژ آلومینیومی ارائه می‌شود.

 

AutomobileFa 2020 Saipa Quik S G catalogue

نظر دهید


در همین زمینه