به محض نهایی شدن مذاکرات وین

تولید بنز در ایران دوباره آغاز خواهد شد

نویسنده: تحریریه اتومبیل فارسی شنبه، 24 ارديبهشت 1401
اتومبیل فارسی - خط مونتاژ مرسدس بنز در شرکت تاپ خودرو اتومبیل فارسی - خط مونتاژ مرسدس بنز در شرکت تاپ خودرو


مرسدس بنز طی مذاکرات اخیر با گروه صنعتی ایران خودرو با آغاز تولید محصولاتش در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات وین در سایت تاپ خودرو موافقت کرده است.


به گزارش عصر خودرو، با تقویت احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات در وین؛ گروه صنعتی ایران خودرو که پیشتر نیز سابقه تولید مرسدس بنز کلاس E اتاق W211 را در سایت تولیدی تاپ خودرو در سال 1385 داشته طی توافقی با گروه مرسدس بنز در نظر دارد تا بار دیگر تولید محصولات مرسدس بنز را آغاز کند.

 

مذاکرات ایران خودرو و مرسدس بنز برای تولید خودروهای سواری برای نخستین بار در سال 1381 آغاز و چهار سال بعد تولید SKD مرسدس بنز Eکلاس آغاز شد، اما در حالی که قرار بود بار دیگر تولید مرسدس بنز با مدل E200 اتاق W213 در سال 97 آغاز شود، تحریم ها مانع این رویداد شد و اکنون بعد از 4 سال مجددا توافقی برای تولید محصولات مرسدس بنز حاصل شده است.

 

هنوز به صورت قطعی مشخص نیست که کدام مدل مرسدس بنز افتتاح کننده بازگشت این برند به خطوط تولید تاپ خودرو خواهد بود اما پیشبینی می شود مدل های شهری مانند Aکلاس یا CLA که در سایت های متعدد بنز در سراسر جهان به تولید می رسند در زمره گزینه های نخست باشند.

 

هم اکنون چهارمین نسل از مرسدس بنز Aکلاس با کد اتاق W117 روی خطوط تولید این خودروساز در آلمان، چین، فنلاند، مجارستان، تایلند و اندونزی قرار دارد و مکزیک نیز تا سال 2020 این مدل از محصولات بنز را به تولید می رساند. این کلاس از بنز در دو مدل هاچ بک و سدان به تولید می رسد و در نسخه های غیرAMG در 7 تیپ با پیشرانه 1.3 تا 2 لیتری توربو و بازه قدرتی 107 ا 221 اسب بخار قدرت به تولید می رسد. گیربکس های قابل ارائه روی مرسدس بنز A کلاس نیز در سه مدل 6 سرعته دستی، 7 سرعته دو کلاچه و 8 سرعته دو کلاچه قابل عرضه است.

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

14010204

Gif automobile Farsi 325 90

MVM 14010209

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection