رکود و روند افزایشی قیمت در بازار خودروهای وارداتی

بررسی وضعیت قیمت خودروهای وارداتی در بازار + فهرست قیمت‌ها

نویسنده: تحریریه اتومبیل فارسی سه شنبه، 08 تیر 1400
اتومبیل فارسی - نیسان ایکس تریل اتومبیل فارسی - نیسان ایکس تریل

 

 

بررسی‌ها از بازار خودروهای خارجی در پایتخت حاکی است همچون هفته‌های گذشته خرید و فروش‌ها بسیار کاهش یافته و رکود بر بازار حکم فرما لست.

 

به گزارش پایگاه خبری اتومبیل فارسی به نقل از ایران جیب، با وجود رکود حاکم اما بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت‌ خودروهای خارجی در هفته‌های گذشته افزایش اندکی را تجربه کرده و صاحبان اتومبیل‌ها ضمن اینکه رغبت زیادی به فروش نشان نمی‌دهند، مبالغ بیشتری نیز از مشتریان مطالبه می‌کنند.

به اعتقاد کارشناسان، حتی مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نیز نتوانسته تاثیر چندانی بر بازار داشته باشد و همگان چشم به مذاکرات برجامی دوخته‌اند و نتایج آن را بر این بازار تاثیرگذار می‌دانند. با این حال، مهمترین عامل تاثیرگذار بر بازار خودروهای خارجی نرخ دلار است که این روزها اندکی رشد کرده است.

 

«کوروش طواحن» نمایشگاه‌دار خودرو در منطقه یوسف‌آباد تهران می‌گوید: «به نظر می‌رسد در نهایت همه چیز در بازار خودروهای خارجی به سیاست‌ خارجی کشور بازگردد.»

وی معتقد است: «اگر مذاکرات برجامی به نتیجه نرسد، شاید وضعیتی بدتر از رکود دو ساله حاکم بر این بازار را شاهد باشیم.»

 

یک فعال دیگر بازار خودرو به ایرنا گفت: «در مجموع پیش‌بینی خوبی از وضعیت بازار خودرو و ایجاد گشایش در آن نداریم.»

وی یادآور شد: «از عید امسال که مذاکرات وین به شکل جدی دنبال شده، انتظار می‌رفت که با شکسته شدن قیمت‌ها مواجه شویم اما چنین اتفاقی نیفتاد.»

 

 

قیمت برخی خودروها

به گزارش ایرنا، امروز در دسته خارجی‌ها قیمت‌ها نسبت به هفته‌های گذشته اندکی رشد را نشان می‌دهد، به‌طوری که فروشندگان برای هر دستگاه سانتافه مدل ۲۰۱۷ صفر کیلومتر حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، رنو کولیوس ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، فولکس واگن تیگوان سفید رنگ صفر کیلومتر بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، لکسوس NX صفر کیلومتر بیش از سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، همچنین بی. ام. و ۵۳۰ اتاق ۵ صفر کیلومتر حدود پنج میلیارد تومان و بی. ام. و ۷۳۰ فول آپشن صفر کیلومتر هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان مطالبه می‌کردند.

امروز در دسته خودروهای مونتاژی‌ نیز هر دستگاه پژو ۲۰۰۸ ایران‌خودرو (سفید رنگ و مدل ۹۸) ۸۴۰ میلیون تومان قیمت خورد.

 

همچنین سیتروئن سی۳ سایپا صفر کیلومتر حدود ۸۷۰ میلیون تومان، کیا سراتو ۲ لیتری آپشنال ۷۹۸ میلیون تومان و مزدا۳ صفر کیلومتر مدل ۹۸ نزدیک به ۹۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

 

 

 

 

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

14010204

Gif automobile Farsi 325 90

MVM 14010209

300x100 px gif

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection