شبکه‌های اجتماعی

اتومبیل فارسی - فولکس واگن جتافولکس‌واگن GLI
محدود به 1984 دستگاه

 

فولکس تریم GLI جتا را سال 1984 به بازار آمریکا معرفی کرد تا نظر مشتریانی که خواهان قوای محرکه گلف GTI بر روی بدنه سدان هستند را جلب کند. حالا پس از گذشت 40 سال، فولکس واگن این مهم را با ورژن تولید محدود GLI 40th Anniversary Edition جشن می‌گیرد.


Jetta GLI 40th Anniversary Edition در رنگ‌های Pure Gray, Pure White, Rising Blue به بازار عرضه خواهد شد که همه از رنگ مشکی در جلوپنجره، قاب آینه‌ها و اسپویلر کوچک عقب به همراه تزئینات قرمز رنگ در ورودی‌های هوا، نوار متصل کننده چراغ‌ها، بج روی گلگیر و نوشته GLI بهره می‌برند. این مدل بر روی رینگ‌های 18 اینچ ده پره تیره سوار می‌شود که پشت آنها کلیپر‌های ترمز قرمز رنگ قرار دارد.


داخل کابین فولکس واگن جتافولکس‌واگن GLI، صندلی‌ها از جنس پارچه طوسی رنگ با تزئینات قرمز هستند که در وسط آن خطوط نامنقارن نقش بسته است. گوشه صندلی‌های جلو یک مارک قرمز رنگ وجود دارد که روی آن GLI 40 حک شده تا این نمونه را از دیگر مدل‌ها متمایز کند. از دیگر ویژگی‌های کابین فولکس واگن جتافولکس‌واگن GLI می‌توان به نوشته GLI و 1984 داخل جالیوانی‌های وسط، نشان 40 پایه فرمان و نوشته 1984 GLI روی رکاب‌ها اشاره کرد.

 


متاسفانه هیچ تغییری در پیشرانه فولکس واگن جتافولکس‌واگن GLI انجام نشده و همچنان از قوای محرکه 4 سیلندر 2 لیتر توربو بهره می‌برد که 228 اسب‌بخار قدرت و 349 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این میزان نیرو و قدرت توسط گیربکس 6 سرعته دستی (گیربکس 7 سرعته اتوماتیک سفارشی نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است) به چرخ‌ها منتقل می‌شود. جتا به صورت استاندارد از قفل دیفرانسیل الکترونیکی بهره می‌برد.


نسخه 1984 GLI از پیشرانه 4 سیلندر 1.8 لیتر استفاده می‌کرد که 90 اسب‌بخار قدرت و 135 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار راننده قرار می‌داد. سال 1988 پیشرانه 16 سوپاپ برای آن در نظر گرفته شده که قدرت خروجی را به 123 اسب‌بخار رساند.


از فولکس واگن جتافولکس‌واگن GLI تنها 1984 دستگاه تولید خواهد شد که قیمت آن از 29.235 دلار شروع می‌شود.

نظر دهید


در همین زمینه