شبکه‌های اجتماعی

اتومبیل فارسی - هونگچی اچ5
اعلام قیمت‌ها به صورت علی الحساب

 در اطلاعیه سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی آمده است: به اطلاع آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت نام نموده و اولویت آنها مشخص شده می‌رساند، سامانه جهت انتخاب خودروها از روز سه‌شنبه مورخ 1402/08/02 تا ساعت 23:59 روز جمعه 1402/08/05 در دسترس است. در این مرحله متقاضیان‌‌‌ می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی خواه بود.

 

بر اساس اعلام سامانه فروش خودروهای وارداتی، قیمت فروش محاسباتی علی الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌‌‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌‌‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده‌‌‌، کرایه حمل و ... و در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌‌‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

 

قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام‌‌‌ می‌گردد. ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم اعلامی و مصوب توسط شورای رقابت خواهد بود.


با توجه به علی الحساب بودن قیمت خودروهای وارداتی و با تکیه بر تجربه قیمت گذاری تنها خودرو وارداتی عرضه شده یعنی چانگان CS35 پلاس توسط شرکت سایپا؛ می‌توان پیش‌بینی کرد که هزینه‌‌های مربوط به شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده‌‌‌، کرایه حمل و ... سبب افزایش قیمت‌های علی‌الحساب بین 40 تا 50 درصد شود. بر این اساس می‌توان حدود قیمت نهایی این 9 محصول را مطابق جدول زیر پیش‌بینی کرد.

 

AuotmobileFa Price of 9 New Imported Cars 14020803 01

مبلغ پرداختی در این مرحله و پس از فراخوان اولیه صورت گرفته 50% قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام‌‌‌ می‌گردد.
عدم واریز وجه در مهلت مقرر اعلامی و پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد. حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده 3 ماه‌‌‌ می‌باشد لذا واردکنندگان‌‌‌ می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.


در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند. تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.


آن دسته از ثبت نام کنندگان خودروی چانگان با مدل CS35 plus که هنوز دعوت نامه‌ای از شرکت سایپا دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق را دارند‌‌‌ می‌توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر اساس فهرست فوق اقدام نمایند. در صورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی چانگان CS35 plus به قوت خود باقی است. در صورت لغو سفارش قبل و عدم امکان تخصیص خودرو به ایشان با توجه به تعداد قابل عرضه اولویت‌‌‌های قبلی حفظ‌‌‌ می‌گردد. تا زمانی که متقاضیان فعلی خودروی چانگان CS35 plus، خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند، عرضه جدیدی برای این خودرو برای سایر اولویت‌‌‌ها صورت نخواهد گرفت.


در حال حاضر دارندگان اولویت خرید در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی‌‌‌ می‌توانند نسبت به ثبت نام محصولاتی چون تویوتا کرولا ۱.۵ لیتری، تویوتا کرولا ۱.۲ لیتری، هیوندای النترا، هیوندای توسان، کیا سلتوس، هونگچی H5، جتا VS5، چانگان CS55 پلاس، بستیون T77، دانگ فنگ شاین مکس، سوزوکی سیاز و گک GS3 اقدام کنند.

 

نظر دهید


در همین زمینه