شبکه‌های اجتماعی

اتومبیل فارسی - جتا VS5
شروع از سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره 4 عرضه خودروهای وارداتی عملا قیمت قطعی در مبادی ورودی شش خودروی دیگر را مشخص کرد، در این مرحله از فروش خودروهای وارداتی آن دسته از متقاضیانی که در مرحله اول در سامانه یکپارچه ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده، سامانه برای انتخاب شش خودرو اعلام شده از روز سه‌شنبه 16 آبان تا پنج‌شنبه 18 آبان ماه 1402 در دسترس خواهد بود.


گفتنی است در این مرحله هیچ ثبت نام جدیدی انجام نشده و متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصول اعلامی را انتخاب نمایند.
در این مرحله چهار خودروی جتا VS7، کیا سونت، زوتی DL5 و جتا VS5 با قیمت قطعی در مبادی ورودی به ایران و دو خودرو فیات 500 و سوزوکی سیاز با قیمت علی الحساب در مبادی ورودی عرضه شده‌اند.


مبلغ پرداختی در این مرحله و پس از فراخوان اولیه صورت گرفته 50% قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام‌‌‌ می‌گردد.


عدم واریز وجه در مهلت مقرر اعلامی و پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد. حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده 3 ماه‌‌‌ می‌باشد لذا واردکنندگان‌‌‌ می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.


در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند. تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

 

AutomobileFa New Price Imported Cars 14020815

نظر دهید