شبکه‌های اجتماعی

اتومبیل فارسی - ام وی ام آریزو 5 جدید اسپرت
آریزو 5 جدید اسپرت در راه بازار ایران

 

ام‌وی‌ام آریزو 5 اولین بار در سال 1395 توسط مدیران خودرو به بازار ایران معرفی شد و به دلیل استقبال گسترده، تا کنون سه بار به‌روزرسانی شده است. حالا در سال 1402، چهارمین به روز‌رسانی از این سدان با طراحی جدید و با نام New Arrizo 5s پا به بازار خواهد گذاشت. اما آریزو 5 جدید اسپرت چه ویژگی‌هایی دارد؟


زبان طراحی جدید

آریزو 5 به دلیل هماهنگی بالای موتور توربو و گیربکس، یکی از پرشتاب‌ترین سدان‌های بازار ایران به حساب می‌آید. همین مؤلفه، این خودرو را به‌عنوان سدان اسپرت ام‌وی‌ام معروف کرده است. حالا در چهارمین نسخه از آریزو 5، طراحی ظاهری جدید بر پایه زبان طراحی محصولات مدرن شکل گرفته است. این سبک طراحی که در آن جلوپنجره مشبک ماتریکسی با طرح «واترفال» و مه شکن‌های جدید با طرح «ویندنایف» در دو طرف سپر جلو استفاده شده است. طراحان این خودرو با استفاده از طرح‌های ورزشی، در کنار دیفیوزرهای عقب جدید، رینگ 17اینچی و کالیپرهای ترمز قرمز رنگ در مجموع طرحی ساده اما چالاک و مدرن برای آریزو 5 جدید اسپرت به ارمغان آورده‌اند.


طراحی داخلی جدید، فرمان دی کات و گرمکن صندلی

آریزو 5 جدید اسپرت از نظر طراحی داخلی نیز تغییر کرده ‌است. داشبورد این سدان همچون محصولات مدرن ظاهری لوکس به خود گرفته‌ و دکمه‌های سیستم تهویه‌ مطبوع آن لمسی شده‌ است که حسی مدرن و لذت‌بخش به سرنشینان القا می‌کند. همچنین آرم رست (زیرآرنجی)، کنسول وسط و دکمه حالت رانندگی از جمله مواردی است که در طراحی داخلی آریزو 5 جدید اسپرت ظاهر جدیدی به خود گرفته‌ تا این سدان اسپرت در سگمنت قیمتی خود کاملا متفاوت از رقبا شده در مجموع حسی متفاوت از نظر طراحی داخلی ارائه دهد. فرمان برقی آریزو 5 جدید اسپرت از حالت گرد به دی کات تغییر شکل داده تا حس اسپرت‌تری را هنگام رانندگی منتقل کند. همچنین این سدان به صندلی برقی 6 جهته راننده و گرمکن صندلی‌های جلو مجهز شده است.


ایمنی

آریزو 5 جدید اسپرت به 6 کیسه هوای ایمنی (برای سرنشینان جلو، کیسه‌های جانبی و کیسه هوای پرده‌ای مجهز است. همچنین سیستم‌های پایداری Bosch 9.1 (TCS, HAC, EBA) ، سیستم نمایش میزان فشار باد تایرها، ترمزهای دیسکی مجهز به ABS+EBD، ترمز پارک برقی و اتوهولد مجموعه امکاناتی هستند که 5 ستاره ایمنی C-NCAP چین را برای خانواده آریزو 5 به ارمغان آورده‌اند.

 

 

نظر دهید


در همین زمینه