نمونه تولید محدود کراس اوور ارزان چری معرفی شد

نسخه خاص ام وی ام X22 جدید با نشان الماس

نویسنده: یگانه دشتی جمعه، 10 ارديبهشت 1400
Automobile Farsi - Chery Tiggo 3x Pro Diamond Edition Automobile Farsi - Chery Tiggo 3x Pro Diamond Edition


سال گذشته بود چری فیس لیفت کراس‌اوور کوچک خود را معرفی کرد. چری تیگو 3x که در ایران با نام ام وی ام X22 شناخته می‌شود، تغییراتی جدی را به ویژه در نمای جلو و طراحی داشبورد تجربه کرد. طراحی X22 جدید با ترندهای روز طراحی خودرو همراه شد و در نمای جلو چراغ‌های دو تکه جای نمونه قبلی را گرفت. حالا چری نسخه‌ای ویژه از این خودرو را با نام Diamond Edition (نسخه الماس) عرضه کرده که علاوه بر تغییراتی در جزییات ظاهری، از نظر فنی هم بهبود پیدا کرده و رنگ منحصر به فردی روی بدنه پاشیده شده است.


چری تیگو 3x نسخه الماس در نمای جلو با یک جلوپنجره جدید همراه شده که چری آن را گلکسی می‌نامد. این جلوپنجره به لوزی‌های نابرابر تقسیم بندی شده و در میان هر لوزی یک قطعه کرومی خودنمایی می‌کند. این جلوپنجره در ترکیب با چراغ‌های ماتریسی جلوه‌ای زیباتر نسبت به نمونه استاندارد ایجاد می‌کند. چری پیش از این جلوپنجره گلکسی را در چری تیگو 7 پرو و چری تیگو 8 پلاس نیز به کار گرفته بود.

 

AutomobileFarsi Chery Tiggo3xPro DiamondEdition 11


افزون بر این، چری برای نسخه الماس تیگو 3x از کالپیرهای قرمز رنگ ترمز استفاده کرده که در ترکیب با رنگ فسفری بدنه جذابیت بالایی ایجاد می‌کند. از دیگر تغییرات نمای بیرونی می‌توان به برچسب سیاه رنگی اشاره کرد که فاصله بین در عقب و شیشه‌های کناری را روی ستون C پر کرده است.


درون کابین چری تیگو 3x نسخه الماس، تغییر چندانی رخ نداده است. داشبورد مانند نمونه‌های معمولی X22 فیس لیفت به سمت راننده چرخیده یک نمایشگر بزرگ در مرکز آن تعبیه شده است. فرمان کماکان D کات است و پوشش صندلی‌ها و پنل‌ها در با چرم مصنوعی سیاه رنگ پوشیده شده، اما نکته‌ای که بین نسخه معمولی و الماس تمایز ایجاد می‌کند، دوخت قرمز چرم‌ها است که جانشین دوخت سفید نمونه معمولی شده و سعی دارد فضایی اسپرت تر درون کابین چری تیگو 3x نسخه الماس ایجاد کند.

 

AutomobileFarsi Chery Tiggo3xPro DiamondEdition 7


بر خلاف آنچه انتظار می‌رفت، چری از پیشرانه‌ای قوی‌تر در تیگو 3x نسخه الماس استفاده کرده است. چری تیگو 3x فیس‌لیفت مانند ام وی ام X22 به یک پیشرانه 1.5 لیتری با قدرت 106 اسب بخار مجهز است، اما چری برای نسخه الماس آن یک موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 116 اسب بخار در نظر گرفته است. این همان موتوری است که در سری نخست چری آریزو5 مورد استفاده قرار گرفت. مشتری‌های چری تیگو 3x نسخه الماس می‌توانند هم جعبه دنده 5 سرعت دستی و هم جعبه دنده CVT برای این خودرو انتخاب کنند.


چری تیگو 3x نسخه الماس به صورت محدود در بازار چین عرضه می‌شود و قیمت آن بین 50000 تا 66000 یوآن است.

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

oilpack

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection