شبکه‌های اجتماعی

آیا قیمت خودرو بعد از انتخابات گران می‌شود؟
اتومبیل فارسی - قیمت خودرو در بازار

روند افزایشی قیمت خودرو در 2 هفته اخیر

 


قیمت خودروهای تولید داخل و همچنین خودروهای وارداتی در دو هفته اخیر روند افزایشی داشته است. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اعلام این خبر توضیح داد که تقاضا در بازار خودرو افزایش داشته است این در حالی است که تولید خودرو کاهش داشته است.

 

به گزارش پایگاه خبری اتومبیل فارسی به نقل از تجارت‌نیوز، خودرو دوباره گران شد. فعالان بازار خودرو معتقدند علت افزایش قیمت‌ها افت تولید خودروسازان در دومین ماه امسال، افزایش قیمت دلار و تقاضا است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به افزایش چشم‌گیر قیمت خودروهای داخلی و خارجی به تجارت‌نیوز گفت: «چنانچه دولت آینده درباره واردات و تولید خودرو برنامه جدی نداشته باشد احتمال دارد خودرو داخلی تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد.»

 

مهدی دادفر ادامه داد: «در شش روز اخیر به دلیل روند افزایشی قیمت دلار و تعویق احیای برجام‌ در بازار خودرو خوش‌بینی به آینده خودرو کاهش داشته و خودروهای داخلی و خارجی پنج تا ۱۰ درصد گران شدو به نظر می‌رسد قیمت خودروهای ایرانی هفته آینده بین دو تا سه میلیون تومان افزایش داشته باشد.»

 

فیروز نادری، فعال بازار خودرو درباره وضعیت بازار در روزهای انتخابات به تجارت‌نیوز گفت: «مردم اعتقاد دارند خودرو بعد از انتخابات گران می‌شود و به همین دلیل تقاضا در بازار خودرو بیشتر از هفته گذشته شده است.»

او درباره آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو هم توضیح داد: «پژو ۲۰۶ تیپ دو با چهار میلیون تومان افزایش به قیمت ۲۱۴ میلیون تومان رسید و پژو پارس با هفت میلیون تومان و پراید با هشت میلیون افزایش به ترتیب با قیمت ۲۴۵ و ۱۲۱ میلیون تومان خرید و فروش شدند.»

 

فروشندگان خودرو می‌گویند بازار در برخی مدل‌ها نسبت به ۲۰ روزهای گذشته رشد ۲ تا ۹ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

 

 

 

نظر دهید


در همین زمینه