شبکه‌های اجتماعی

پرداخت 2000 میلیارد تومان غرامت تقلبی در بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد

رئیس کل بیمه مرکزی ایران با اعلام این که شرکت‌های بیمه‌ای سالانه 98 هزار میلیارد ریال غرامت ناشی از سوانح رانندگی پرداخت می‌کنند، گفت که حدود 20 درصد این غرامت‌ها غیر واقعی و تحمیل متقلبانه است.
غلامرضا سلیمانی امیری کارشناسی مازاد و تصادفات خودساخته را دو روش مهم تحمیل غرامت‌های غیرواقعی به شرکت‌های بیمه‌ای دانست.
وی گفت که با صدور بیمه‌نامه‌های الکترونیکی شخص ثالث و نصب دستگاه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سنجش سوانح درون خودرویی می‌توان ضرر و زیان شرکت‌‌های بیمه‌ای از محل غرامت‌های بیمه را کاهش داد.
سلیمانی تحقق این راهکار را به نفع بیمه‌گذار دانست و توضیح داد: «با اجرای این طرح، بیمه‌گذاران به دلیل عدم الزام به ارائه مدارک سخت گیرانه به شرکت‌های بیمه برای دریافت غرامت منتفع می‌شوند و این پرداخت ها تسریع می‌شود.»

 

انتقال بیمه شخص ثالث در انتظار تصمیم دولت
رئیس کل بیمه مرکزی ایران همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد اجرای طرح انتقال بیمه شخص ثالث به خودرو یا راننده هم گفت: «این طرح از سوی بیمه مرکزی به کمیسیون اجتماعی دولت ارسال شد و پس از تایید در این کمیسیون برای تایید نهایی به هیات دولت می‌رود.»
سلیمانی افزود: «با تصویب نهایی این طرح از سوی هیات وزیران و ابلاغ آن شرکت‌های بیمه این طرح را عملیاتی می‌کنند به طوری که بیمه شخص ثالث پس از فروش خودرو به خودرو و یا راننده قابل انتقال خواهد بود.»

به گفته وی، با اجرایی شدن این طرح تمام مزایای بیمه شخص ثالث از جمله تخفیف بیمه‌ای به راننده و یا خودرو خواهنده منتقل می‌شود.
رئیس کل بیمه مرکزی همچنین بالا بودن نرخ بیمه نامه شخص ثالث و عدم توانایی مالی برخی از رانندگان در پرداخت این بیمه نامه را رد کرد و گفت: «میانگین بیمه‌نامه شخص ثالث در کشور حدود پنج میلیون ریال است.»

نظر دهید


در همین زمینه