شبکه‌های اجتماعی

بلاتکلیفی ثبت‌نام‌کنندگان سمند و تیبا
اتومبیل فارسی - ایکو سمند

بیش از یک ماه از ممنوعیت شماره‌گذاری این خودروها می‌گذرد

 

در حال حاضر بیش از یک ماه از ممنوعیت شماره‌گذاری سمند و تیبا می‌گذرد و هنوز تصمیم روشنی در خصوص تعیین‌تکلیف این خودروها و مشتریانی که هزینه این محصولات را پرداخت کرده‌اند، اتخاذ نشده است. سازمان ملی استاندارد در اوایل خردادماه امسال اعتبار ایمنی سه خودروی سمند، تیبا صندوقدار و تیبا ۲ را تمدید نکرده و بر این اساس این خودرو‌ها شماره‌گذاری نمی‌شوند.


به گزارش تسنیم، اخیرا هم با تشدید اعتراضات نسبت به عدم‌تحویل سمندها به مشتریان، شرکت ایران‌خودرو اعلام کرده که نظر به انتشار اعلامیه سازمان ملی استاندارد در مورد خارج‌کردن خودروی سمند از خط تولید و توقف شماره‌گذاری این خودرو، این شرکت در راستای تکمیل تعهدات فروش سمند به خریداران و مجموعه‌هایی مانند تاکسیرانی، طی جلسه‌هایی با سازمان ملی استاندارد مشغول رایزنی است.


به گفته ایران‌خودرو تعداد فروش خودروی سمند در مقیاس محدود بوده و تمامی خودروهای تولیدی و آماده تحویل به خریداران است. عمده خودروهای فروخته‌شده جهت نوسازی ناوگان حمل‌ونقل شهری است. این مجموعه در حال پیگیری است که هرچه سریع‌تر خودروهای تولیدی را تحویل مشتریان دهد. پس از انجام تحویل کامل خودروهای خریداری‌شده این خودرو، سمند از خط تولید خارج و دیگر تولید نخواهد شد.

 

نظر دهید


در همین زمینه