شبکه‌های اجتماعی

ام وی ام ایکس 22 پرو با قلبی کوچک اما توانمند
اتومبیل فارسی - ام وی ام ایکس 22 پرو

وقتی تکنولوژی جایگزین حجم موتور می‌شود

 

وقتی در مورد توان، طراحی و امکانات یک خودرو سخن گفته می‌شود باید در حد قیمتی و سگمنتی آن خودرو صحبت کرد. یکی از خودروهای پر طرفدار در بازار ایران ام وی ام ایکس 22 است که در طول 4 سال گذشته بیش از 50.000 دستگاه از آن تولید و به فروش رفته است. ایکس 22 یک مینی کراس زیبا و اقتصادی است که همواره در بازار جایگاه ویژه خود را داشته است، ایکس 22 نسل قبل، از یک قلب تپنده 1.5 لیتری برخوردار بود، حال شرکت سازنده سنت شکنی کرده و به مانند سازندگان بزرگ و مطرح امروزی از یک موتور توربو 1.0 لیتری استفاده کرده است. در کنار تغییرات ظاهری در جلو به همراه تغییر کلی داخلی و افزودن آپشن‌های جدید مانند اتوهلد، ترمز پارک برقی، فرمان برقی و مانیتور 9 اینچی.


اما چرا خودروسازان بزرگ و مطرح به دنبال موتورهای کوچک و کم مصرف می‌روند؟

این روزها شرکت‌هایی چون ب‌ام‌و ، تویوتا، رنو، فولکس واگن، سیتروئن و بسیاری از خودروسازان با تکنولوژی بالا از موتورهای کم حجم استفاده می‌کنند و به نوعی مد شده و حرکتی جدید در صنعت خودروسازی به وجود آمده، موتورهای سبک باعث کاهش وزن خودرو و چابکی آن می‌شوند و همچنین مصرف سوخت پائین می‌آید و آلایندگی کاهش می‌یابد. پس به نوعی با انتخاب این گونه خودروها به ویژه در ایران که خودروهای برقی وجود ندارد و عملا با ممنوعیت واردات خودروهای هیبریدی نیز وجود ندارد به نوعی به محیط زیست احترام می‌گذارید و نشان می‌دهید به عنوان یک شهروند مسئول نقشی سازنده در کاهش آلودگی هوا دارید.

 

قلب کوچک ایکس 22 پرو، با توان می‌تپد

خوب میهمان جدید ما اخیرا توسط رسانه‌ها و برخی مشتریان مورد تست قرار گرفت و در سطح خود عملکرد رضایت بخشی داشت موتور کوچک آن 102 اسب بخار در کنار گشتاوز 150 نیوتن در متر ایجاد نمود، کشش و شتاب آن نیز در سطح یک مینی کراس شهری مناسب بود. این موتور نیز به مانند سایر برادران بزرگ تر از تکنولوژی AVL استفاده می‌کند که قطعا تجربه نشان داده موتورهایی بادوام و با بازده مناسب هستند.


ایکس 22 پرو می‌تواند برای استفاده شهری گزینه ایی مناسب باشد، کوچولویی خوش قامت و دوستدار محیط زیست، کم اشتها اما کاربردی، قطعا در کنار طراحی و امکانات مناسب می‌تواند توجه بسیاری را به سمت خود جلب کند. از ایکس 22 پرو باید انتظار یک کراس اوور اقتصادی را به لحاظ توان و حرکت داشته باشید اگر منصفانه و در حد قیمت و سگمنت آن مقایسه کنید شما صاحب یک خودروی امروزی هستید. از اسم 1 لیتری نترسید دنیا عوض شده و حالا کوچولوهای 1 لیتری عملکردی بهتر نسبت به موتورهای حجیم قبلی دارند و اینجاست که باید به تکنولوژی ایمان آورد.

 

نظر دهید


در همین زمینه