شبکه‌های اجتماعی

میزان مالیات خودروهای لوکس مشخص شد + جدول نرخ مالیات انواع خودروها
اتومبیل فارسی - مالیات خودروهای لوکس

بر اساس قانون بودجه سال 1400

 

 

به گزارش پایگاه خبری اتومبیل فارسی به نقل از ایسنا، قانون بودجه امسال، صاحبان خودروهای با ارزش بالای یک میلیارد تومان را مکلف به پرداخت مالیات تا پایان بهمن سال جاری کرده و این افراد تا خرداد ماه شناسایی می‌شوند.

 

طبق قانون، تمام مالکان انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی به نام خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل که در پایان هر سال مجموع ارزش آن ها بیش از یک میلیارد تومان باشد به شرح زیر مشمول مالیات سالانه خودرو هستند:

 

۱. تا ۱.۵ میلیارد نسبت به مازاد یک میلیارد تومان: یک درصد 

۲. تا مبلغ 3 میلیارد نسبت به مازاد ۱.۵ میلیارد تومان: 2 درصد

۳. تا مبلغ ۴.۵ میلیارد نسبت به مازاد سه میلیارد تومان: 3 درصد

۴. نسبت به مازاد ۴.۵ میلیارد تومان: 4 درصد

 

نحوه محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند بر حسب قیمت روز انواع خودرو با توجه به تاریخ ساخت یا واردات آن است.

در این بین، بررسی‌ها نشان می‌دهد که خودروی تولید داخل با ارزشی بیش از یک میلیارد تومان وجود ندارد اما معادل ۴۲ خودروی خارجی بالای یک میلیارد تومان شناسایی شده‌اند که در بین آن‌ها صاحب خودروی پریوس با قیمت یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان کمترین مالیات معادل ۵۰۰ هزار تومان بپردازد.

همچنین، صاحب خودروی BMW مدل ۷۳۰i با قیمتی معادل ۷‌.۴ تا ۸.۲ میلیارد تومان باید بیشترین مالیات در بین خودروهای بالای یک میلیارد تومان را به میزان ۱۳۶ تا ۱۶۸ میلیون تومان پرداخت کند.

 

در ادامه جزئیات قیمت این خودروها و مالیات محاسبه شده برای آنها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

 

AutomobileFa Luxury Cars Tax Rate Ordibehesht1400


در پایان، لازم به ذکر است که قیمت این خودروها به صورت تقریبی بیان شده است و در این زمینه، باید سازمان امور مالیاتی صاحبان خودروهای لوکس را شناسایی و قیمت هر یک از این خودروها را متناسب با ارزش سال تولید یا واردات آن‌ها اعلام کند.

 

 

 

 

نظر دهید


در همین زمینه