شبکه‌های اجتماعی

واردات خودرو از روسیه!
اتومبیل فارسی - لادا پریورا

واردات ممنوع بماند بهتر است

 

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر واردات خودرو از روسیه در فضای مجازی منتشر شد. چرا ایران روسیه را انتخاب کرد؟ کیفیت خودروهای روسی در چه سطحی قرار دارند؟

 

مرتضی مصطفوی، کارشناس خودرو گفت: «هنوز صحت این خبر مشخص نشده است. اما اگر این خبر درست باشد، ماجرا سیاسی است. روابط ایران با روسیه در حال حاضر بهتر از کشورهای غربی است. و از طرفی دیگر به دلیل خلاء وارداتی ممکن است ایران روسیه را برای واردات خودرو انتخاب کرده باشد. واردات خودرو از روسیه ممکن است به لحاظ تبادلات مالی و شرایط همکاری راحت‌تر باشد.»

 

او ادامه داد: «خودروسازی روسیه و کشورهایی مانند روسیه که دولت‌شان در صنایع حضور دارد و بخش قابل توجهی از اقتصادشان غیر شفاف است. همچنین روابط سیاسی در این کشورها در صنعت تعیین‌کننده است. در نتیجه خودروسازی روسیه نیز مثل صنعت خودروسازی ایران زیان‌ده است.»

 

بابک صدرایی، کارشناس خودرو نیز به تجارت‌نیوز گفت: «اگر قرار است خودرو از روسیه وارد کشور شود، بهتر است واردات ممنوع بماند. خودروهایی باید وارد کشور شوند که تاثیرگذار باشند. یعنی تکنولوژی بالا و کیفیت خوبی داشته باشند.»

 

سطح کیفی خودروهای روسی

این کارشناس توضیح داد: «خودروهای روسی مانند خودروی لادا تکنولوژی چند دهه قبل را دارد. این خودروها از لحاظ کیفی قابل مقایسه با خودروهای اروپایی نیست. البته این خودروها از خودروهای ایرانی بهتر است. اما واردات آنها به کشور تاثیرگذار نخواهد بود.»

 

مصطفوی نیز گفت: «ساختار خودروسازی روسیه مانند ایران است و صرفا یک تنوعی در بازار ایران ایجاد می‌کند. اما به لحاظ کیفی قابل مقایسه با خودروهای اروپایی نیستند.»

 

نظر دهید


عباس
از افغانستان هم خودرو وارد بشه بهتر از خودرو مزخرف ایرانی هست
اونم با این قیمتها

در همین زمینه