تاتای ارزان هدیه بدهکاران ۸۰ هزار میلیاردتومانی است!

تاتا جایگزین برندهای روز دنیا در بازار ایران؟

نویسنده: تحریریه اتومبیل فارسی پنج شنبه، 02 تیر 1401
اتومبیل فارسی - تاتاموتورز اتومبیل فارسی - تاتاموتورز


سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت به دنبال واردات خودروهای تاتاموتورز از هند با محصولات مشابه تیاگو با قیمت ۸ هزار و ۸۸۵ دلار است، این درحالی است که با این قیمت می توان خودروهای بهتری وارد کرد.

 

سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت به تازگی اشاره کرده است که واردات خودروهای هندی ظاهرا در اولویت قرار دارند. این درحالی است که مشتریان داخل کشور چشم انتظار ورود خودروهای اروپایی و آسیایی باکیفیت هستند. شاید وزارت صمت به جای تصمیم در امر واردات خودروهای هندی، باید به دنبال واردات محصولات با کیفیت اقتصادی آسیایی و اروپایی باشد. زیرا خودروهای اروپایی و کره ای یا ژاپنی در حد ایده آل افزایش کیفیت و پیشرفت تکنولوژی را با خود به همراه داشتند، اما خودروسازان چینی یا هندی شاید یک یا دو دهه دیگر به جایگاه فعلی محصولات کره ای یا ژاپنی برسند. در ادامه به بررسی چند برند احتمالی در صورت واردات خواهیم پرداخت.

 

automobilefarsi tata tiago

تاتا تیاگو یک کراس اوور سه سیلندر با حجم موتور ۱.۲ لیتر است که می تواند ۸۴ اسب بخار قدرت تولید کند،قیمت این خودرو ۸هزار و ۸۸۵ دلار است

 

تاتا چه خودروهای دارد؟

سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت ظاهرا نسبت به وزرای پیشن صمت علاقه بیشتری برای واردات خودروهای هندی دارد. هند برند خودروساز بزرگی به نام تاتاموتورز داشته که محصولات آن کمتر از ۱۵ هزار دلار قیمت دارند. یکی از محصولات این خودروساز هندی تیاگو نام داشته که با نظر وزیر صمت برای واردات خودرو کمتر از ۱۰ هزار دلار نیز انطباق دارد.

 

تیاگو یک کراس اوور سه سیلندر با حجم موتور ۱.۲ لیتر است که می تواند ۸۴ اسب بخار قدرت تولید کند. این خودرو تاکنون نتوانسته است که استانداردهای ۸۵ گانه الزامی بین المللی را پاس کند. از آپشن های تیاگو می توان به نمایشگر لمسی، دوبین دنده عقب و آینه های برقی اشاره کرد.

 

این خودرو را تاتاموتورز برای رقابت با رنو ساندرو طراحی و تولید کرده است. گفتنی است که قیمت این خودرو ۸هزار و ۸۸۵ دلار است.

 

automobilefarsi soel

کیا محصولی به نام سول دارد که در بازارهای جهانی با بها تاتا تیاگو می توان مدل ۲۰۱۴ آن را خریداری کرد. کیا سول دارای یک پیشرانه ۱.۶ لیتری با قدرت ۱۲۲ اسب بخار است

 

تاتا یا کیا؟

به گزارش بازار، اغلب محصولات کره ای به ویژه برند کیا، خودروهای اقتصادی است، کیا محصولی به نام سول دارد که در بازارهای جهانی با بهای تاتا تیاگو می توان مدل ۲۰۱۴ آن را خریداری کرد. کیا سول دارای یک پیشرانه ۱.۶ لیتری با قدرت ۱۲۲ اسب بخار است. این خودرو دارای جدیدترین فناوری روز دنیا مانند سنسور فشار باد تایر، ایربگ، کروز کنترل، دوربین دنده عقب، گیربکس اتوماتیک، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک و فرمان برقی است. این خودرو نه تنها استانداردهای ۸۵ گانه را پاس می کند، بلکه از نظر مصرف سوخت و استهلاک حتی نسبت به تولیدات داخل کشور سطح پایین تری دارد.

 

automobilefarsi sonata

در بازارهای جهانی با قیمت تاتا تیاگو می توان هیوندای سوناتا مدل ۲۰۱۲ را خریداری کرد. این خودرو دارای یک پیشرانه ۲.۴ لیتری چهار سیلندر با ۱۷۶ اسب بخار قدرت است

 

هیوندای سوناتا وارد کنید

در بازارهای جهانی با قیمت تاتا تیاگو می توان هیوندای سوناتا مدل ۲۰۱۲ را خریداری کرد. این خودرو دارای یک پیشرانه ۲.۴ لیتری چهار سیلندر با ۱۷۶ اسب بخار قدرت است. این خودرو مجهز به یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک بوده که بهترین تطابق را با پیشرانه دارد. این خودرو مجهز به فرمان برقی، سقف پانوراما، ایربگ، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک و اتولایت است. این خودرو نیز تمام استانداردهای ۸۵ گانه بین المللی را پاس کرده و می تواند در کاهش مصرف سوخت تاثیر جدی داشته باشد.

 

تصمیم وزارت صمت؟

وزارت صمت به دنبال واردات خودروهای کمتر از ۱۰ هزار دلار است، تاکنون «بازار» گزارش های عدیده ای در خصوص خودروهای دست دوم وارداتی با قیمت کمتر از ۱۰ هزار دلار منتشر کرده است. اما به نظر می رسد فاطمی امین به دنبال تدوین برنامه ای برای واردات خودرو است که انحصار بازار همچنان در اختیار خودروسازان داخلی باشد. خودروسازانی که اکنون حجم بدهی آنها به حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده است! با این حال بازار داخل کشور مشروط بر تدوین برنامه ای برای واردات خودرو دست دوم، به سرعت با کاهش قیمت همراه خواهد شد.

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

14010204

Gif automobile Farsi 325 90

MVM 14010209

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection