پرداخت مالیات نقل و انتقال الزامی است

قیمت کارخانه‌ای جدید محصولات سایپا با اعمال مالیات نقل و انتقال اعلام شد

نویسنده: یگانه دشتی سه شنبه، 28 دی 1400
اتومبیل فارسی - قیمت محصولات سایپا با احتساب ماللیات اتومبیل فارسی - قیمت محصولات سایپا با احتساب ماللیات

 

 

گروه خودروسازی سایپا فهرست قیمت کارخانه‌ای محصولات خود را ویژه دی ماه 1400 به همراه مالیات نقل و انتقال اعلام کرد.

 

هفته گذشته معاون سازمان امورمالیاتی اعلام کرده بود از کارخانه‌های سازنده و یا مونتاژ کننده داخلی و یا واردکنندگان خودرو در نخستین انتقال به خریداران مالیات دریافت می‌شود و این طرح برای اولین بار از سوی شرکت سایپا به اجرا درآمده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اتومبیل فارسی به نقل از تجارت نیوز، به گفته محمد مسیحی، واردکنندگان و کارخانه‌های سازنده و مونتاژ کننده انواع خودرو، باید از تاریخ ۱۳ دی نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده بر اساس ماخذ مذکور در تبصره (۱) ماده (۲۸) قانون موصوف، به نرخ یک درصد برای انواع خودرو‌های تولید داخل و دو درصد برای انواع خودرو‌های وارداتی اقدام کنند.

 

هاشم حکمه، مدیر روابط عمومی سایپا در این مورد توضیح داد: «اخذ مالیات نقل و انتقالات از مشتری مصوبه‌ای است که دولت تعیین کرده است.»


وی افزود: «شرکت سایپا نیز شروع‌کننده این طرح است و به زودی سایر شرکت‌های خودروسازی و مونتاژکننده آن را اجرایی می‌کنند.»

 

امیرحسن کاکایی، کارشناس حوزه خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: «وزیر اقتصاد اخیرا اعلام کرده است که دولت در نظام مالیاتی به سراغ ۱۰ الی ۱۵ هزار نفری می‌رود که سرمایه‌ای در دست دارند و از پرداخت مالیات فرار می‌کنند.»

 

او ادامه داد: «مالیات‌گیری بهترین روش حکومت‌داری در قرن ۲۱ است. احتمالا در آینده شاهد مالیات‌های جدیدی نیز خواهیم بود اما باید نکاتی را در این مورد در نظر گرفت.»

 

کاکایی افزود: «دولت با کمبود بودجه مواجه است و می‌خو‌اهد کسری خود را تامین کند. اما چرا همیشه قانون شامل بخشی عامه جامعه که مشکلات خاص خود را دارند، می‌شود و بر کسانی که قدرت در دست دارند فشاری وارد نمی‌کند؟»

 

او ادامه داد: «قیمت خودرو به دلیل تورم در کشور بسیار بالا است. اما دولت از فردی که خودروی گران تورمی را مصرف می‌کند مالیات می‌گیرد.»


کاکایی تاکید کرد: «دولت باید تلاش کند در این زمینه سراغ بزرگانی برود که مالیات نمی‌پردازند.»

 

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

14010204

Gif automobile Farsi 325 90

MVM 14010209

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection