شبکه‌های اجتماعی

توقف کامل فروش اتومبیل‌های رنو به ایران

بر اساس آمار منتشر شده از سوی رنو فرانسه 

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی رنو فرانسه نشان می‌دهد این خودروساز فرانسوی، فروش محصولات خود به ایران را متوقف کرده است. این توقف فروش می‌تواند ناشی از بسته بودن واردات اتومبیل در ایران و یا متاثر از تحریم‌های جدید آمریکا باشد.
این شرکت فرانسوی در گزارش عرضه‌ی محصولات خود در ماه سپتامبر (شهریور) اعلام کرده در این ماه هیچ فروشی در بازار ایران نداشته است؛ در حالی‌که در سپتامبر سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۳۲ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود.
رنو در اوت ۲۰۱۸ (مردادماه امسال)، همزمان با نخستین ماه بازگشت تحریم‌ آمریکا علیه ایران نیز فروش خود در بازار ایران را به نصف کاهش داده و به ۷ هزار و ۶۲۶ دستگاه رساند. تحریم‌های آمریکا علیه صنعت خودرو ایران از ۶ اوت بازگشته است.
این شرکت فرانسوی با وجود روابط طولانی و گسترده با صنعت خودرو ایران به یک باره همکاری های خود را با ایران متوقف کرده است. رنو در دوره اول تحریم‌های خودرویی که توسط دولت اوباما علیه ایران به اجرا گذاشته شد همکاری های خود را با ایران کاهش داده بود اما بر اساس آمار سپتامبر ۲۰۱۸، در دوره جدید تحریم ها این همکاری ها را به طور کامل قطع کرده است.
مدیران رنو به صراحت اعلام کرده‌اند از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پیروی خواهند کرد. بر این اساس، مجموع فروش رنو به ایران در ۹ ماهه ۲۰۱۸ نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل، افت ۱۳ درصدی داشته و به ۹۶ هزار دستگاه رسیده است. رنو در ۹ ماهه سال قبل ۱۱۰ هزار و ۵۴۹ دستگاه خودرو روانه بازار ایران کرده بود.
رنو در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۶۲ هزار و ۷۹ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرد. فروش رنو فرانسه به ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن رشد ۴۹.۳ درصدی داشت. فروش رنو به ایران در سال ۲۰۱۶ نیز نسبت به سال قبل از آن رشد ۱۱۰ درصدی داشت و به ۱۰۸,۵۳۶ دستگاه رسید. رنو در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۵۱۵۰۰، در سال ۲۰۱۴ حدود ۳۳هزار دستگاه و در سال ۲۰۱۳ بالغ‌ بر ۳۹هزار و ۶۰۰ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخته بود.

 

منبع: تسنیم

نظر دهید


در همین زمینه