شبکه‌های اجتماعی

پلاک‌های ایران ۱۱ دوباره در مراکز تعویض پلاک استفاده می‌شود
تومبیل فارسی - مرکز تعویض پلاک

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور اعلام کرد

 

 

سرهنگ علی محمدی، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا چندی پیش با اشاره به روند جدید تعویض پلاک و شماره‌‌گذاری با استفاده از پلاک‌های فک شده و قدیمی، اعلام کرد که مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور بیش از 62 میلیون ظرفیت پلاک دارد که با احتساب حدود 23 میلیون پلاک نصب شده و 32 میلیون پلاک فک شده، تا به امروز نزدیک به 55 میلیون تخصیص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری اتومبیل فارسی به نقل از فارس، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا با اشاره به پیگیری پلیس و مصوبه هیئت دولت مبنی بر استفاده مجدد از پلاک‌‌های فک شده قدیمی، اضافه کرد که برابر این مصوبه مقرر شده است تا پلاک‌هایی که بیش از یک سال از فک شدن آن‌ها گذشته و در انبارهای مراکز شماره گذاری نگهداری می‌شوند، با حفظ سوابق به شخص و خودروی دیگری واگذار شوند.

 

در حال حاضر حدود 20 میلیون پلاک وجود دارند که بیش از یک سال از فک آن‌ها گذشته است و حال این کد پلاک‌‌ها دوباره به چرخه واگذاری برمی گردند و به مرور زمان و به صورت سیستمی، به متقاضیان پلاک تخصیص داده می‌شود. به طور مثال در هفته جاری مراجعان در مراکز شماره گذاری تهران به پلاک‌های ایران 55 و در هفته‌های آتی به سایر کد پلاک‌‌ها شماره‌گذاری می‌شوند.

از این به بعد کد پلاک‌ های فک شده قدیمی به صورت سیستمی به مراجعه کنندگان واگذار می‌شود و هیچ محدودیتی برای این واگذاری وجود نخواهد داشت.

 

 

 

 

نظر دهید


در همین زمینه