شبکه‌های اجتماعی

فهرست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل منتشر شد (ویژه اسفند ماه 99)
اتومبیل فارسی - کابین دنا پلاس توربو اتوماتیک

دنا پلاس توربو اتوماتیک تنها خودروی سواری 5 ستاره

 

 

در ارزیابی کیفی اخیر انجام شده روی خودروهای تولید داخل در اسفندماه سال 1399، باکیفیت ترین و بی‌کیفیت‌ترین خودروهای تولید داخل مشخص شدند. در این ارزیابی ایکو دنا پلاس توربو اتوماتیک موفق به دریافت 5 ستاره کیفی شد. لازم به ذکر است که تنها 6 خودروی سواری موفق به دریافت 4 ستاره کیفی شده‌اند.

 

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صمت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها را در کشور را برعهده دارد. همچنین نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو و براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. گزارشی که از این بررسی حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند. فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است. همچنین در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

 

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین یک تا ۵ ستاره کیفی را برایشان در نظر می‌گیرد. هدف اصلی از این گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها است.

 

جزئیات بیش‌تر این گطارش کیفی در دسته خودروهای سواری، وانت و کامیونت و کامیون‌های تولید داخل به شرح زیر است: 

 

AutomobileFa Local Car Quality Report for Esfand99

 

 

نظر دهید


در همین زمینه