هزینه‌های حمل و نقل افزایش می‌یابد

افزایش احتمالی قیمت خودرو در بازار

نویسنده: تحریریه اتومبیل فارسی چهارشنبه، 03 شهریور 1400
اتومبیل فارسی - قیمت خودرو اتومبیل فارسی - قیمت خودرو

 

این روزها افزایش قیمت ارز و اخبار سیاسی و برخی مسائل دیگر بر روی بازار خودرو تاثیرگذار بود و شاهد افزایش قیمت خودروها در بازار بوده‌ایم که می‌توان گفت بعد از انتخابات آمریکا و امید به برجام تا حدودی قیمت‌ها کاهش یافت، اما در هفته‌های اخیر و با توجه به عدم دستیابی به توافق و تاثیر آن روی بازار ارز، خودرو نیز سیر صعودی گرفت و بسیاری از خریداران از ترس افزایش قیمت‌ها سریعا دست به کار شده و از هر طریق چه نقدی و یا اقساطی خودرو می‌خرند.


اما فارغ از بحث مسائل سیاسی که قطعا تاثیرگذارترین عامل بر روی قیمت خودرو است و هیچ چشم اندازی دیده نمی‌شود و این گمان برای خریداران وجود دارد که این بار شاید بر خلاف انتظار آن‌ها افزایش قیمت در راه است.


اما از سوی دیگر شنیده می‌شود که مشکلات حمل و نقل دریایی و زمینی، در انتقال کالا باعث افزایش چند باره قیمت‌های حمل و نقل شده که این خود قطعا بر روی قیمت خودرو تاثیرگذار خواهد بود.


با شیوع کرونا نوع دلتا در کشورهای گوناگون و به ویژه شرق آسیا، دوباره تولید تراشه‌ها به علت تعطیلی کارخانجات با مشکل روبه‌رو شده و هم اکنون کشورهای ژاپن و آلمان با مشکل جدی روبه‌رو هستند و این مشکل در حال سرایت به کشور چین به عنوان بزرگترین صادر کننده خودرو است. تعطیلی بسیاری کارخانجات در شرق آسیا به زنجیره تامیین نیز صدمه زده و بسیاری از بزرگ‌ترین تولید کننده‌های جهان چون تویوتا نیز با مشکل تولید و توقف روبه‌رو شده‌اند و این خود بر قیمت جهانی خودرو نیز تاثیرگذار خواهد بود و سبب افزایش آن می‌شود که قطعا بر بازار ایران نیز تاثیرگذار خواهد بود.


بازار خودرو کشور بعد از طی یک دوره رکود دوباره شاهد افزایش تقاضا برای مشتریانی است که با کوچکترین اتفاقی از ترس و تجربه تلخ سال‌های گذشته سریعا به سمت بازار هجوم می‌آورند.

 

در همین زمینه

بیشتر بخوانید

شبکه‌های اجتماعی

تلگرام اتومبیل فارسیآپارات اتومبیل فارسیاینستاگرام اتومبیل فارسییوتیوب اتومبیل فارسیتلگرام اتومبیل فارسی

14010204

Gif automobile Farsi 325 90

MVM 14010209

300x100 px gif

پیشنهاد اتومبیل فارسی

No Internet Connection